Jeseník – Mohelnice 4 : 1

V druhém utkání krajské mini-ligy narazili jeseničtí dorostenci na velmi silného protivníka. Výsledek je pro hosty dost krutý, protože v prvním poločase byli lepším týmem a neměli daleko k tomu, aby zápas rozhodli do přestávky ve svůj prospěch.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Zápasy s Mohelnicí patří pro jesenický dorost vždy mezi vrcholy sezony. Na podzim v krajském přeboru vyhrál Jeseník v oboustranně výborném a vyhecovaném utkání v Mohelnici 3:2. Také odveta, ovšem už ne ve zrušeném krajském přeboru, nýbrž v náhražce v podobě krajské mini-ligy čtyř nejlepších týmů, přinesla vyrovnaný fotbal. První půle herně patřila hostům, kteří spálili několik velkých možností. Při jedné z nich se blýskl gólman Bašný výborným zákrokem nohou, těsně před přestávkou zase vykopával z prázdné brány Sytař. Domácí měli největší příležitost ve 20. minutě, kdy Červeňák postupoval na branku z úhlu, ale byl zblokován obránci. Ve 40. minutě Jeseník z ničeho nic udeřil: Kmínek vysokým pasem přenesl hru na levé křídlo, Horák se zasekávačkou uvolnil a chytrou střelou z rohu šestnáctky ke vzdálenější tyči překvapil mohelnického gólmana.

Brzy po přestávce Mohelničtí vyrovnali po přetaženém centru a hlavičce na zadní tyči do protipohybu gólmana Kružíka. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal, Jeseník se ale výrazně zlepšil směrem dopředu, v kombinacích hýřil nápady a po Latzelově přihrávce vrátil vedení Červeňák. Když potom střídající Kašník hlavou z blízka doklepl do sítě vyražený balon, soupeř se definitivně zlomil. Pět minut před koncem se za vápnem krásně uvolnil Bartoš a střelou k tyči uzavřel skóre.

Za týden čeká jesenické dorostence poslední kolo soutěže v Bohuňovicích.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Branky: Horák, Červeňák, Kašník, Bartoš.

Sestava: Bašný (46. Kružík) – Dřímal, Sytař, Tulis, Kmínek P. – Latzel, Marek, Krézek, Horák, Kmínek F. – Červeňák. Střídali: Valíček, Daniel, Bartoš, Kašník, Nedoma.