Želatovice – Jeseník 1 : 0

Po velké šestigólové jízdě se Zábřehem přišel rychlý návrat na zem. Z těžkého utkání v Želatovicích jsme vyšli na prázdno střelecky i bodově.

PŘED UTKÁNÍM

Oba týmy v úvodním kole vyhrály výrazným rozdílem a bylo otázkou, komu se podaří navázat na výborný výkon. Jeseník už dlouho dopředu věděl, že v tomto duelu bude scházet Patrik Plhák, den před utkáním navíc lehl s lehčí virózou Honza Minka a tak jsme do Želatovic odjízděli bez dvou nejstarších hráčů kádru a s výrazným oslabením kvality uprostřed hřiště.

PRŮBĚH UTKÁNÍ

Domácí začali velmi aktivně a hned bylo vidět, že jsou na sezonu připraveni dobře. Jeseníku úvod herně utekl a vše vyvrcholilo po dvaceti minutách úvodním, a jak se později ukázalo také jediným gólem utkání. V dalším průběhu se jesenická hra zlepšovala. Na konci poločasu se hosté dožadovali odpískání penalty za faul na Planého, ale rozhodčí Brázdil byl jiného názoru. Začátek druhé půle patřil opět domácím, kteří se ale postupně stále více soustředili hlavně na bránění těsného náskoku. A tak Jeseník v záěru získával územní převahu, v posledních minutách se stoper Křivohlávek vysunul na hrot a před želatovickou brankou vzniklo několik nebezpečných závarů. Bohužel vyrovnat se nám nepodařilo.

BRANKY

19. min: Čtvrtníček 1 : 0 – Jediné brance zápasu předcházela riskantní rozehrávka mezi našimi stopery a podklouznutí, kterého využil domácí Čtvrtníček a samostatný nájezd proměnil, když obešel i gólmana Pastuchu.

ZHODNOCENÍ

Libor Sláma, trenér: „Čelili jsme velmi dobrému soupeři, který se nesnažil hrát žádný technický fotbal a praktikovali dlouhé křížné balony, z kterých vznikaly nebezpečné situace. Zápas ale rozhodla hloupá branka, kterou jsme domácím nabídli sami. Naší hře chyběl větší klid a zkušenosti, oproti předchozímu zápasu byla na naší hře dost znát absence Honzy Minky. Kluci se snažili, bojovali, ale bohužel to nestačilo.