Jeseník – Lipová 1 : 1

PENALTY: 2 – 4

Bez diváků a na určitou dobu naposledy. Takový byl sobotní fotbal v Jeseníku. Smutná realita těchto dnů vyhnala věrné příznivce jesenického fotbalu za plot na cyklostezku, odkud sledovali dobrý zápas s remízovým výsledkem a penaltovou výhrou hostí.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Loňský nováček Lipová (okres Prostějov) před rokem na podzim slavila v Jeseníku vítězství a ani nyní neodjížděla ze severu s prázdnou. První poločas se domácím herně vydařil, v tom druhém byli aktivnější hosté a tak se dá hovořit o spravedlivé dělbě bodů.

Jesenický kouč Libor Sláma sáhl k zajímavému tahu se stoperem Křivohlávkem na hrotu a Horákem poprvé v základní sestavě. V první půli to fungovalo a byl to právě Křivohlávek, kdo otevřel skóre utkání. Ve 28. minutě si navedl míč na střelu k hranici šestnáctky a jeho granát vybuchl v horním rohu lipovské branky.

Hosté, kteří se v prvním poločase nedopracovali k vážnější situaci, po změně stran zvýšili důraz i pohyb a v narůstajícím tlaku se jim podařilo vyrovnat, když po centru zprava hlavičkoval přesně k tyči volný Hrušák. Jeseník mohl v závěru urvat zápas ve svůj prospěch díky střídajícím hráčům. Břízův pokus ale obránci zblokovali a Kmínkovu křížnou střelu vytěsnil gólman.

Po remíze 1:1 přišel na řadu penaltový rozstřel a stejně jako před týdnem v Ústí převzal Jeseník roli zklamaných. Minka s Cekurasem proměnili, ale v druhé sérii se nechal vychytat Křivohlávek a ve čtvrté překopl Bráblík. Domácí gólman Pastucha chytil jeden z pěti lipovských pokusů a to nestačilo. Bonusový bod si odvezli hosté.

Branky: 28. Křivohlávek – 62. Hrušák.

FK Jeseník: Pastucha – Bráblík, Janíček, Cekuras, Zrník – Planý (75. Kmínek), Horák (64. Bříza), Minka, Plhák, Kysela (23. Červeňák) – Křivohlávek.

SK Lipová: Holásek – Musil, Hrabálek, Žilka, Horák, Jamrich (62. Přikryl), Král, Hrušák, Milar, Palla (82. Pekař), Fialka.

Žluté karty: Cekuras, Křivohlávek – Milar, Král.

Rozhodčí: Sedláček – Petrásek, Bašný.