Zpráva STK Ol. KFS

Sportovně-technická komise Olomouckého Krajského fotbalového svazu: Zpráva ze zasedání č. 15. ze dne 10. 12. 2020:

1. STK Ol-KFS uveřejnila prostřednictvím webových stránek Ol-KFS termínovou listinu pro jarní část soutěžního ročníku 2020/2021.Pověřila sekretáře Ol-KFS zasláním termínové listiny všem klubům hrajících krajské soutěže nejpozději do 15.12.2020.

2. Vzhledem k epidemická situaci, která nastala v průběhu roku 2020 a zasáhla mimo jiné i do podzimní části soutěží Ol-KFS, se soutěže začnou dohrávat v měsíci únoru 2021. Jedná se o KP mužů, kde VV Ol-KFS rozhodl o úhradě umělých hracích ploch klubům, které nedisponují UMTRA k dohrání dvou podzimních kol v termínu 20-21.2 a 27-28.2.2020 .

3. Pokud si oddíl sežene hřiště s povrchem UMT 3G pro odehrání svého mistrovského utkání, je povinen nahlásit změnu HP soupeři a sekretáři Ol-KFS, který zajistí úhradu UMTRA. STK nebude nutně vyžadovat předložení zázemí těchto hřišť (avšak musí splňovat základní kritéria Pravidel fotbalu a oddíl musí zajistit všechny požadavky vzhledem k Soutěžnímu řádu FAČR). To stejné platí v případě , pokud by se jednalo o náhradní travnatou hrací plochu.

4. Ostatní krajské soutěže začnou nejdříve 13-14.3.2021, pokud nedojde k vzájemné dohodě klubů .

5. Oddíly upraví souhrn všech utkání dospělých a mládeže na domácím hřišti v IS FAČR v sekci Hlášenka ,kde uplatní změny termínů ve dnech pracovního klidu (SO-NE).Tyto hlášenky vyplní pro každé družstvo zvlášť v návaznosti na předzápasy, a pozápasy. Elektronickou poštou oznámí vložení hlášenky do IS.FAČR STK O KFS, a všem soupeřům z kterými hraje v dané soutěži .

6. Termín vložení hlášenky prostřednictvím systému IS FAČR bude možné vkládat od 15.12.2020 do 10.2.2021 bez poplatku.

7. Změny termínu mimo TL ,které bude chtít oddíl změnit mimo dny pracovního klidu (SO-NE) musí být doloženy souhlasem soupeře prostřednictvím elektronické pošty na sekretariát Ol-KFS.

8. Stanovení termínu dohrání odložených utkání STK Ol KFS stanovuje/pokud to dovolí epidemiologická situace/ pro dohrání odložených utkání z podzimní části SR 2020-2021 následující nejzazší termíny:

KP mužů do 14.2.2021
Jedná se o jedno mistrovské utkání – TJ Sokol Bohuňovice – FK Medlov

KS mužů, KP dorostu ,KS dorostu sk.A ,KP žáků st.ml. a KS žáků ml. do 10.3.2021:
Jedná se o mistrovské utkání:
1A.A. – Bělkovice/Laštany – Náměšť na/H, Sokol Troubelice – TJ Maletín
1A.B. – Soklol Bělotín – FC Beňov , FK Spartak Lipník nad/B – FK Slavonín
1.B.A. – SK Radslavice – Sokol Tovačov
1.B.B. – Slovan Černovír – Jesenec/Dzbel, Slovan Černovír – FC Hněvotín, Sokol Dololpazy – Jesenec/Dzbel , FK Šternberk „B“ – TJ Smržice , Sokol Velký Týnec – Sokol Doloplazy
1.B.C. – TJ Písečná – FK Stomix Žulová, Sokol Nový Malín- TJ Libina
KP dorost – Sokol Čechovice – FK Nové Sady
KS dorost sk.A.- FC Dolany – Sokol Velké Losiny, SK Haňovice – Sokol Olšany/Kralice
KP žáci st.ml. – Sokol Čechovice /Mostkovice – FK Šternberk, Sokol Olšany – FK Slavonín , Sulko Zábřeh – Haná Nezamyslice/Němčice , Slovan Černovír – Sokol Olšany KS žáků ml. – SK Sigma MŽ „B“ – 1.OMK Šternberk , SK Hranice „C“- SK Jesenec/Dzbel FC Viktorie Přerov „B“ – FK Šumperk „B“

KS dorost sk.B , KS žáků st. do 24.3.2021: Jedná se o mistrovské utkání: KS dorost sk.B – FK Němčice/Brodek u/PV – Sokol Čechovice „B“, Tatran Všechovice/Opatovice – Sokol Tovačov KS žáků st. – Sokol Nový Malín – 1.OMK Šternberk, FK Šumperk“B“ – Sokol Velký Týnec, Sokol Troubelice – Sokol Velký Týnec

9. Je pochopitelné, že bude obtížné hledat volná místa a termíny k odehrání těchto odložených utkání , proto je STK Ol-KFS jako řídící orgán připraven ke schvalování dohod, aby se nedohraná utkání uskutečnila do stanoveného nejzazšího termínu .

10. V praxi to znamená, pokud si oddíl sežene hřiště s povrchem UMT 3G pro odehrání svého mistrovského utkání, stejně tak , pokud by se jednalo o náhradní travnatou hrací plochu bude organizátor utkání povinen nahlásit termín odloženého utkání po dohodě obou klubů prostřednictvím elektronické pošty na sekretariát Ol-KFS, aby bylo možné zajistit na dané utkání rozhodčí. Termín nahlášeni musí být nejpozději sedm dní před uskutečněním daného utkání. Po tomto termínu bude dohoda zpoplatněna 600,-

TERMÍNOVÁ LISTINA JARO 2021 KE STAŽENÍ ZDE