Jeseník – Lipová 5 : 0

To byla jízda. Jeseník se utrhl ze řetězu a dá se říct, že poprvé v sezoně někoho přehrál rozdílem třídy. Hosté se prvního poločasu pouze zúčastnili a zdaleka nepotvrdili pozici třetího týmu tabulky.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Zhruba dvacet hodin před výkopem utkání řešil Jeseník velký problém: ze tří brankářských možností nebyla z důvodu nemoci k dispozici ani jedna, a tak se volilo mezi šestnáctiletým dorostencem, nebo na první pohled šílenou variantou – obětovat do branky jednoho hráče z pole. Volba nakonec padla na stopera Jardu Křivohlávka (protože prý kdysi chytal a ostatně, klukům z vesnice jde každá disciplína).

A tak už v 5. minutě utkání likvidoval brankář Křivohlávek první (a nakonec i poslední) vážnou situaci, kdy nohama vystihl nebezpečnou střelu z úhlu. Na druhé straně Mráz napálil z dálky tyč a odražený balon poslal těsně mimo Kutal. Oba jeseničtí hráči byli také u vedoucí branky z 12. minuty. Kutal obešel dva obránce, nabil Mrázovi, který se k tyči nemýlil. Jeseník vedl a pokračoval v aktivní hře, kterou v 17. minutě korunoval Kutal krásným druhým gólem. Lipová působila celou první půli zaskočeně, bez energie a nevytvořila si jedinou vážnější situaci. Ve 28. minutě Jeseník nuceně střídal, když pro zranění kotníku musel odstoupit Bráblík.

Hned na začátku druhé půle vyslal Bříza do běžeckého souboje Kutala, který se individuálně prosadil a Jeseník vedl už o tři branky. Hosté sice zlepšili pohyb a snažili se s výsledkem něco udělat, domácí ale dobře bránili a navíc chodili do nebezpečných brejků. V největší šanci vystihl Kutalovu přihrávku na Břízu stoper Lipové – jinak by domácí útočník zakončoval do prázdné brány. Dalších gólů se diváci přece jen dočkali v závěru utkání: Břízovu střelu gólman Holásek vyrazil k volnému Tulisovi, který pohodlně doklepl na 4:0. O chvíli později pronikl ze strany do vápna Planý a z úhlu ke vzdálenější tyči zarazil pátý hřebík do lipovské rakve.

Jeseník zdolal Lipovou rozdílem třídy a výrazně si vylepšil domácí bilanci této sezony.

Branky: 12. Mráz, 17. a 49. Kutal, 84. Tulis, 86. Planý

Sestava: Křivohlávek – Bráblík (28. Plhák), Vavrač, Cekuras, Zrník – Planý, Minka (46. Bříza), Mráz, Bouchal (61. Tulis) – Horák, Kutal.

FOTKY Z UTKÁNÍ