Brodek – Jeseník 1 : 4

Jesenický fotbalový tým se v krajském přeboru dočkal prvních bodů v jarní sezoně. V dalekém Brodku u Přerova rozhodl o výhře dvěma góly na konci poločasu.
Jeseník odjel do Brodku bez zkušené dvojice Minka, Kysela, naopak poprvé na jaře se v sestavě objevila podzimní opora Křivohlávek a po jednozápasovém trestu se do útoku vrátil Furik. Scházel také gólman Pastucha, kterého nahradil dorostenec Kružík a už v první minutě musel vytáhnout velký zákrok, když těžkou střelu vyrazil na tyč. Byla to však spíše ojediněla akce domácích – první poločas byl Jeseník lepší a zaslouženě šel do vedení: ve 35. minutě Planý utekl po straně, předložil míč na malé vápno Furikovi, který do odkryté branky otevřel skóre. Za dalších pět minut připravil Matěj Planý i druhou branku, když jeho přetažený rohový kop usměrnil hlavou do sítě Janíček.
I po změně stran bylo zjevné, na čí straně je herní převaha a fotbalová kvalita. Nejkrásnější moment utkání nesl rukopis Martina Furika, letošního navrátilce do jesenického klubu: v 65. minutě napřáhl z více než 20 metrů a parádní dělovkou zvýšil na 3:0 pro hosty. Komplikací se ale Jeseník nevyhnul a ani ve třetím jarním střetnutí neudržel čisté konto. Po rohovém kopu se radoval Zedek a nakopl Brodek k závěrečnému náporu. Tomu ale hosté odolali zodpovědnou defenzívou a připsali si zasloužené první tři body. Vítězství podtrhl v poslední minutě střídající dorostenec Samuel Planý, který byl na konci brejkové akce.
Brodek po další porážce zůstává v pásmu sestupu a Jeseník se vrátil do první šestky. Následující víkend čeká svěřence trenéra Libora Slámy opět cesta na hřiště soupeře, tentokrát však mnohem blíže – do Rapotína.
Branky: 35. a 65. Furik, 40. Janíček, 90. Planý Sam.
Sestava: Kružík – Bráblík, Cekuras, Zrník, Tulis (46. Planý Sam.) – Planý M. (74. Kubánek), Janíček, Křivohlávek (68. Horák), Bouchal – Furik, Kutal (85. Sytař).