Starší přípravka: 2.místo ve Skutči

V Multifunkční sportovní hale ve městě Skuteč na Chrudimsku se uskutečnil halový turnaj DF Cup U10. FK Jeseník na něm vybojoval vynikající 2. místo.

FK Jeseník hrál na turnaji ve Skutči s hráči ročníku 2013 v tomto složení: František Švenda, Matyáš Vystavěl, Martin Makarenko, Kryštof Dias, Patrik Šarman, Jakub Urban a Nina Juřicová.

Jeseník vyhrál svou základní skupinu před týmy MFK Chrudim, TJ Sokol Staré Hradiště, TJ Havlíčková Borová a TJ Pátek. V semifinále zdolal FC Pardubice 3:1 a ve finále se znovu utkal s Chrudimí, které tentokrát podlehl 1:2.

Hodnocení trenéra Milana Marcinova: „Turnajem za účasti celkem 10 mužstev jsme procházeli bez ztráty kytičky od prvního utkání ve skupině až do semifinále. Teprve ve vyrovnaném a velmi kvalitním finále nám mužstvo Chrudimi oplatilo porážku ze základní skupiny. Prostě se fotbalové štěstíčko přiklonilo k našemu výbornému soupeři. Ve všech utkáních dnešního turnaje jsme měli územní převahu a předváděli jsme nátlakovou hru založenou na bojovnosti a také kvalitní kombinační hře. Největším oceněním našeho výkonu pro mě bylo, že trenéři našich soupeřů z Chrudimi, Pardubic i Brna si řekli o telefonický kontakt pro možné další přípravné zápasy. Naše mužstvo vystupovalo po celý turnaj jako jeden společný tým povzbuzovaný výbornými fanoušky z řad rodičů, sourozenců i prarodičů – děkujeme. Základní osu dnešního úspěšného týmu tvořili František Švenda, po zásluze vyhodnocen pořadatelem nejlepším brankářem turnaje. Martin Makarenko, který držel naši obranu a navíc byl také našim nejlepším střelcem, A Patrik Šarman, který se v útoku nejen střelecky prosazoval, ale také připravoval šance svým spoluhráčům. Ostatní členové našeho počtem menšího týmu se svým kvalitním výkonem přidali a výsledkem je fantastické 2. místo.“

Třetí místo obsadil tým FC Pardubice a čtvrtá skončila FC Sparta Brno.