Jeseník – Kostelec n.H. 2:2

Ztracené dvoubrankové vedení a neproměněná penalta v nastavení. Měli jsme je na lopatě, ze které nám soupeř utekl. Dělba bodů je ale spravedlivým výsledkem.

FOTKY Z UTKÁNÍ ZDE

VIDEOZÁZNAM Z CELÉHO UTKÁNÍ ZDE

Začalo fotbalové jaro v krajském přeboru. Z těžkého utkání s Kostelcem, který na podzim posledních deset kol v řadě neprohrál, jsme měli oprávněné obavy. Všechno se ale vyvíjelo fantasticky. Poločasových 1:0 zařídil výstavním vlastencem kostelecký stoper Pavlíček, který v hlavičkovém souboji s Břízou poslal míč do šibenice vlastní branky.

Ještě před první brankou Jeseník přežil dvě velké možnosti soupeře: po jedné z nich zazvonila Malysovi tyč, v druhém případě hlavičkoval Skalník těsně vedle. Naše mužstvo mohlo zvýšit náskok po krásné kombinaci, na jejímž konci byl sám Sam Planý před brankou, ale trefil gólmana.

Na začátku druhé půle vystřelil Krézek a brankář Vítek vytlačil jeho nadějný pokus na břevno. A v 61. minutě už to bylo o dvě branky: Kysela z blízka dorážel Cundrlovu přihrávku – 2:0!

Hosté to nezabalili, naopak utáhli šrouby a rychlý kontaktní gól je nakopl ještě k vyšším obrátkám. No a v 80. minutě bylo vyrovnáno: Macura v pokutovém území fauloval a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Skalník.

Za stavu 2:2 domácí najednou znovu ožili a vytvářeli si před brankou zajímavé situace. Hrozili i hosté a tak se v posledních minutách hrál otevřený fotbal, v němž mohli oba týmy strhnout vítězství na svoji stranu. V době, kdy už se hrálo i přes nastavené 4 minuty, byl v pokutovém území podražen Matěj Planý a rozhodčí podruhé v utkání ukázal na penaltový bod. Míč si postavil Bříza a – nedal. Nepovedená střela po zemi skončila vedle tyče.

Utkání přineslo zajímavou konfrontaci dvou celků z popředí krajské tabulky a stalo se dalším důkazem obrovské vyrovnanosti letošního ročníku. Vypadá to, že o nejvyšší pozice se bude na jaře bojovat opravdu do posledních minut sezony.

Ani v tomto utkání se našemu mužstvu nevyhnula zranění. V jediném momentu museli ze hry odstoupit Honza Zrník a Honza Bouchal. Druhý jmenovaný bude v pořádku, ovšem stoper Zrník si se zlomenou rukou několik týdnů od fotbalu odpočine.

Branky: 21. vlastní, 61. Kysela – 71. Preisler, 80. Skalník.

Žluté karty: Macura, Cundrla – Vítek

Sestava Jeseník: Malysa – Bráblík Mar., Macura, Zrník (68. Cekuras), Bouchal (68. Kmínek) – Planý Sam. (46. Planý M.), Cundrla, Janíček, Kysela (74. Bráblík Mich.) – Krézek (82. Planý D.), Bříza.

FOTKY Z UTKÁNÍ ZDE

VIDEOZÁZNAM Z CELÉHO UTKÁNÍ ZDE