Jeseník – Lutín 3 : 0

Třetí vítězství v řadě bez inkasované branky nás o další krůček přibližuje k prvenství v krajském přeboru a postupu do divize. Na pozápasové hráčské schůzi se kabina vyslovila téměř jednomyslně pro posun mužstva do vyšší soutěže, pokud Jeseník soutěž vyhraje.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Jeseník zvládl předposlední domácí zápas sezony. Nebyl to oslnivý výkon, ale ani žádný propadák a domácí výhra je zcela zasloužená, vždyť jasně nejlepším hráčem na hřišti byl lutínský gólman Nejezchleb. Ten vychytal v první půli velké šance Planého či Krézka a skvělé zákroky předvedl i po změně stran. Přesto třikrát inkasoval: Samuel Planý, na jaře políben střeleckou múzou, se znovu prosadil, když se důrazně probil mezi stopery. Druhému gólovému momentu předcházel střet našeho kapitána s lutínským brankářem, který rozhodčí posoudil jako faul hostujícího gólmana a nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Cundrla. V nastaveném čase pak ještě nadvakrát z rohového kopu hlavou přidal třetí branku šestnáctiletý dorostenec Nedavaška.

Jeseník zvládl zápas i bez Minkovy režisérské taktovky, a možná bylo dobře, že náš horkokrevný špílmachr tentokrát na hřišti chyběl, neboť utkání přineslo několik emočně vypjatých střetů. Jesenický gólman Vajda nemusel hasit žádnou vyloženou šanci hostí, jejich dvě nebezpečné střely po centrech skončily vedle.

V závěru sezony nás čekají dva výjezdy na jižní stranu Jeseníků – do Velkých Losin a do Rapotína. A mezitím poslední domácí duel se Zábřehem, v jehož předzápase se představí Stará garda okresu Jeseník proti Legendám Baníku Ostrava. Přijďte povzbudit naše mužstvo v boji o postup do divize 10. června.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Branky: 27. S.Planý, 74. Cundrla, 90.+1 Nedavaška.

Sestava: Vajda – Mar. Bráblík, Macura, Cekuras, Bouchal – S. Planý (78. D.Planý), Janíček, Cundrla, Mich. Bráblík (78. Nedavaška) – Krézek (83. Kubánek), Kysela (64. Sytař).

VIDEO: Góly z utkání Jeseník – Lutín