Krnov – Jeseník 1 : 0

V neděli odpoledne jsme odehráli čtvrté utkání divizní sezony. Přineslo nám druhou porážku, ovšem po výkonu, za který se rozhodně nemusíme stydět. Jediný gól utkání padl po rohovém kopu domácích z konce poločasu.

Jeseník se od začátku snažil o aktivní fotbal s rychlým přechodem do útoku. Dařilo se to, ale vyloženou gólovou šanci jsme si v prvním poločase nepřipravili. Domácí hrozili zejména ze standardních situací, ovšem ani Vajda nemusel předvést zásadní zákrok. Rozhodující moment přinesla 38. minuta. Přetažený rohový kop přistál na hlavě domácího stopera Johna, který poslal míč do odkryté brány. Náš gólman v té chvíli ležel zraněn v malém vápně po skrumáži, ovšem rozhodčí tam faul na Vajdu neviděli. Gól platil a Jeseník musel dotahovat.

Po změně stran jsme se marně snažili dobývat zahuštěný prostor před krnovskou brankou a zároveň nad námi visela soustavná hrozba rychlých protiútoků domácího týmu. Nutno říct, že jeseničtí hráči nechali na hřišti maximum a proti favoritovi odehráli dobré utkání. Bodový zisk to ale nepřineslo. Nejblíže vyrovnání byl střídající Kysela, jehož skákavou střelu brankář Rolný vytlačil na roh. Náš útočník pak ještě jednou vzýval štěstěnu, když těsně nedosáhl u vzdálenější tyče na prodloužený centr.

To už hráli domácí o deseti, když byl v 80. minutě po surovém faulu na Janíčka vyloučen Mráz.

Z Krnova jsme odjeli s prázdnou, ale s dobrým pocitem, že můžeme hrát vyrovnanou partii i s těmi nejlepšími. Za týden nás čeká druhé domácí utkání sezony proti Bohumínu.

Branka: 38. Igbinoba Mackdonald John.

Sestava: Vajda – Martin Bráblík, Cekuras, Janíček, Bouchal – Vaněk (56. Michal Bráblík), Pechoušek, Zelinka, Planý – Furik, Červeňák (61. Kysela)