Jeseník – Řepiště 2 : 0

Na čtvrtý pokus se Jeseníku podařilo vyhrát v domácím prostředí. V souboji dvou divizních nováčků jsme byli lepší, dravější a šli jme odhodlaně za úspěchem. Ten se dostavil.

Řepiště zažilo turbulentní srpen, v němž prakticky komplet obměnilo kádr mužstva a na konci září se začalo herně i výsledkově zvedat. Důkazem jsou poslední dvě kola. V nich Řepiště vyhrálo v Bruntále a doma nad Vítkovicemi, aniž by inkasovalo.

Dobře organizovaná obrana soupeře byla dlouho neřešitelným problémem i pro naše mužstvo. První poločas skončil bez branek a vlastně i bez vyložené gólové šance. Jeseník hrál ale velmi aktivně, neustále se tlačil do útoku a po změně stran jme byli za aktivitu zaslouženě odměněni. V 61. minutě po rychlém protiútoku našel Červeňák před brankou nabíhajícího Zelinku, a ten svým prvním gólem za Jeseník otevřel skóre. Vítěznou pojistku přidal v poslední minutě tvrdou střelou z úhlu Vaněk.

Řepiště se ani za nepříznivého stavu nedostalo k vážnější příležitosti a Vajda – na rozdíl od všech předchozích zápasů – neměl žádný těžký zákrok.

Po důležitém prvním domácím vítězství máme v divizi jedenáct bodů a odskakujeme od sestupové zóny. Teď nás čeká valašský dvojboj – za týden ve Frenštátu a pak doma s Valašským Meziříčím.

Branky: 61. Zelinka, 90. Vaněk.

Sestava: Vajda – Mar. Bráblík, Cekuras, Janíček, Bouchal – Vaněk, Pechoušek, Zelinka (72. Furik), Cundrla (85. Krézek), Grulich – Červeňák (79. Mich.Bráblík).

VIDEO: Gólové momenty