Havířov – Jeseník 1 : 1

Po sérii neúspěchů první nesmělá vlaštovka na cestě za divizní záchranou. Na hřišti jednoho z nejlepších týmů soutěže doslova vydřený bod. Bylo v tom nasazení, vůle, odhodlání i emoce, tedy atributy, které jsme u našeho mužstva v posledních týdnech postrádali.

Utkání se mělo hrát už na konci dubna, ale kvůli špatnému počasí bylo přeloženo na sváteční středu 8. května. Na jaře neporažený Havířov se ze středu tabulky vyšvihl až na 4. místo a proti Jeseníku byl jasným favoritem.

Po dvaceti minutách také domácí udeřili a vedli 1:0. Pro naše mužstvo známá situace, soupeř skóroval jako první, což nás na jaře postihlo zatím vždy, kromě bezbrankové remízy z Krnovem.

Hosté ale nesložili zbraně, bojovali a v 54. minutě byli po zásluze odměněni vyrovnávacím gólem: po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Cundrla a usměrnil ho do sítě.

Důležitý moment, možná pro celý zbytek jara. Trenérům vyšla i dobře zvolená taktika a rozestavení – Pavel Kysela hrál ve středu pole, Jakub Grulich na křídle…

Oba týmy byly na konci utkání několikrát blízko k vítězné brance, domácí měli více šancí, Jeseník se spíše bránil, ale v závěru také ohrožoval soupeřovu branku. V posledních minutách a také po utkání při odchodu ze hřiště plály emoce a protihráči si bez servítek „vysvětlovali“ sporné situace. Jeseník vyfasoval v utkání šest žlutých karet a čekáme na informaci ohledně zranění kapitána Martina Bráblíka, který utržil v poslední minutě v souboji úder do hlavy.

Máme bod, dýcháme a s nadějí hledíme k sobotnímu domácímu duelu s Frenštátem. Boj o divizní přežití nekončí!

Sestava: Vajda – Bráblík Mar., Cekuras, Macura, Bouchal – Grulich (60. Vaněk), Krézek (84. Zelinka), Cundrla, Kysela, Planý – Červeňák (81. Bráblík Mich.).