MFK Havířov  –  FK Jeseník  –  5 : 5 (2 : 3)

Sestava:              Vavrač  –  Lukáč, Vojtek, Řezníček, Knebl  –  Nguyen Van, Žiga, Štěrba,

Bajza, Chromek  –  Marcinov// Orel, Kisel, Slámka

Branky:               4 – Marcinov, 1 – Bajza

Utkání starších dorostenců nabídlo havířovským divákům nevídanou brankovou přestřelku, nečekané zvraty ve skóre a exeletní střelecký výkon Davida Marcinova. Do zápasu jsme vstoupili ještě lépe než „mladšáci“ a skóre se měnilo již ve druhé minutě, když si Bajza naběhl na centrovaný míč a zavěsil. Domácími gól notně otřásl a přestože byli fotbalovější a kombinačně přesnější, k ohrožení naší branky se nedostávali. Naši hráči uplatňovali stejný recept, který vedl k úspěchu v Uničově. Pozorná a pohyblivá defenzíva a přihrávky na vysunutého Marcinova, který měl „den“ a s domácí obranou si dělal prakticky co chtěl. Výsledkem pak byli dvě branky v domácí síti a naše nadějné vedení o tři branky. Domácí však neustále bojovali a a když jim trošku pomohlo i štěstí (Marcinov v dalším průniku nastřelil jen tyč) byli odměněni. Nejprve v 38. minutě z penalty snížili na 1 : 3 a v úplném závěru poločasu se povedenou střelou z dálky vrátili do utkání. Byli jsme rádi, že poločas skončil neboť v těchto momentech jsme byli dole a potřebovali jsme tlak domácích nějak přerušit. Přestávka nám měla pomoci, ale vstup do druhého poločasu jsme prostě nezvládli a v očekávaném tlaku jsme dvakrát inkasovali. Nejdříve náš brankář pozdě reagoval na dalekonosnou střelu z 25 metrů (3  : 3) a poté jsme neuhlídali rohový kop a v 55.minutě jsme prohrávali. Měli jsme však Marcinova a tak se konal další obrat ve vývoji skóre. A opět stejný scénář. Brejk, Davidova přihrávka na zcela volného a výborně naběhnuvšího Žigu, faul v pokutovém území a Marcinovem proměněná penalta (4 : 4). V 66 minutě jsme obrat dokonali a čtvrtou brankou Davida jsme se opět ujali vedení. Vítězství nám však souzeno zřejmě nebylo, neboť jsme v závěru zápasu, kdy už některým hráčům notně ubývalo sil, neodolali snaze domácích a ti se dočkali vyrovnání. Před zápasem bychom bod ze hřiště vedoucího Havířova jistě brali všemi deseti. Po zápase se však neodbytně vkrádá myšlenka, že jsme dalšího lídra (stejně jako Uničov) mohli připravit i o body tři. Buďme však na zemi a těšme se z dobrého fotbalového představení.

Celkové hodnocení:   dobrý disciplinovaný výkon