Důležité body z Mohelnice

FK MOHELNICE – FK JESENÍK 1 : 2  (0:2)

Před nedělním obědem nastupovali naši borci na velmi horké půdě v Mohelnici, která v jarní části sezóny rovněž ještě neztratila ani bod. Od naších hráčů se očekávalo, zda dokážou navázat na své herní výkony z předešlých zápasů a zda si poradí se silovým soupeřem. Už při odjezdu jsme věděli, že se v dnešním utkání musíme obejit bez hráčů Bučka a Machů.

V zahajovací sestavě jsme museli provést více změn než jsme původně plánovali. Úvodní část zápasu patřila domácímu mužstvu, ale brankovou příležitost si nevypracovali. Naši hráči snad zůstali uzamčení ještě v autobuse a na hřišti se ne a ne dostat ke své kombinační hře. S přibývajícím časem se však herní výkon našeho mužstva začal zlepšovat a přicházely i šance. Tečovaná střela Kubánka skončila jen těsně vedle pravé tyče domácí branky. Na prudkou střelu Bouchala domácí brankař ani nestačil zareagovat a byl velice rád, že se tato zastavila na jeho pravé tyči. Ve 14.min. už přišla první gólová radost hráčů FKJ. Karel Tulis zužitkoval přesnou nahrávku za obranu od Zelinky a střelou kolem domácího brankaře rozvlnil síť za jeho zády. Vedoucí branka nám zvedla sebevědomí a přesnou kombinací jsme domácí přehrávali. Mohelničtí hráči často jenom přihlíželi naši hře. Obrana dobře dirigovaná Sytařem domácím útočníkům toho moc nedovolila a co prošlo, pochytal spolehlivý Vajda. Ve 27.min. vysunul Latzel Mariana Bartoše, který se nezalekl velkých a silových domácích obránců a střelou na vzdálenější tyč zvyšuje naše vedení na dvě branky.

Druhý poločas začali domácí náporem, kdy urostlé obránce vysunuli do útoku a začali získávat i herní převahu. V těchto chvílích nás podržel Honza Vajda v naší brance, který se blýskl hned několika skvělými zákroky. Stejně jako v prvním poločase, tak i ve druhém poločase jsme začali špatně a svůj výkon zlepšovali teprve postupem času. Naše přesná kombinace na domácí mužstvo velmi platila a ti byli dost nešťastní z toho, že se jím stále nedařilo vrátit se gólově do zápasu. Nespočet standardních situaci pozorná obrana odvrátila. Naše mužstvo mělo také šance na navýšení svého vedení. Několikrát nás zklamala přesná přihrávka nebo finální zakončení. Přesto vedení mohl navýšit dnes výborně hrající Bartoš, který však tvrdou střelou jenom orazítkoval levou tyč domácí branky. Největší šanci domácích zmařil na brankové čáře Sytař, který zaskakoval za již překonaného Vajdu.. V poslední minutě zahrál nešťastně rukou v brankovém území Sytař a rozhodčí nařídil pokutový kop, který domácí exekutor bez problému proměnil. Hned po rozehrání rozhodčí ukončil zápas a naši kluci se mohli radovat ze zisku dalšího cenného vítězství nad silným soupeřem.

Zhodnocení zápasu: V dalším těžkém venkovním zápase jsme nastoupili proti silově velmi zdatnému soupeři. Na rovinu si musíme přiznat, že úvody obou poločasu jsme zbytečně prospali a naše hra neodpovídala představám, které jsme si společně vždy říkali v kabině. Postupem času se naše hra lepšila a v prvním poločase jsme jí dokázali i přetavit ve dvoubrankové vedení. Domácí se proti organizované obraně nemohli prosadit a to ani za cenu velmi tvrdé hry. Dnes je nutno celé mužstvo pochválit jako kolektiv , který šel za společným cílem a to i přesto, že herní výkon nebyl ideální. Jak říká jeden bývalý vynikající jesenický fotbalista „není nutné, aby se pokaždé dařilo, ale je potřeba mít dobrý pocit z odvedené práce ve prospěch kolektivu“. Na naše mužstvo už tento týden čeká další těžká zkouška, a to v dohrávaném zápase v Kozlovicích.

FOTOGALERIE ZDE

Základní sestava: Vajda – Sytař – Zelinka, Bouchal – Krézek, Dostál, Tulis – Kubánek. Střídali: Malysa, Hamšík – Latzel, Planý, Drastich, Plšek, Sedlák, Bartoš, Juřena. Branky za FKJ: Tulis, Bartoš.