LOŠTICE – JESENÍK 1 : 3

Po špatném prvním poločase otočil Jeseník nepříznivý výsledek a doplnil jarní vítězný náhrdelník o sedmý korálek. Jestliže před zápasem ještě existovala mizivá teoretická naděje, že by jesenický tým přece jen mohl přijít o celkové prvenství v soutěži, s vítězstvím v Lošticích tahle malá pravděpodobnost definitivně padla.

Utkání v Lošticích se od počátku odehrávalo v režii hostů, ale přesto v oboustranně vlažném tempu. Přestože si Jeseník vypracoval nějaké střelecké možnosti a měl více ze hry, z úvodního gólu se radovaly Loštice, když po rohovém kopu propasírovaly míč do sítě. Smolná inkasovaná branka vyburcovala Jeseník k větší aktivitě, ovšem hráči řešili akce pokusy o individuální průniky, které se nedařily. Přesto si hosté připravili dostatek šancí k tomu, aby ještě do přestávky vedli. Jenže tutovky Plháka a Karakasidise úspěchem neskončily a Hanzlíkův pokus hlavou skončil na tyči. Na druhé straně i domácí spálili jednu obrovskou příležitost, když po hlavičkovém pokusu šel míč těsně nad branku.

Převahu Jeseník přetavil v přesné zásahy až po změně stran. Už ve 47.minutě Minka vyslal mezi obránce Plháka a ten zakončil přesně – 1:1. V 59.minutě si Bříza krásně zpracoval dlouhý nákop a nekompromisně zakončil – 1:2. A definitivu jesenickému vítězství dal Mlynář v 77.minutě, když proměnil pokutový kop nařízený za faul na Plháka. Loštice v druhém poločase už nic nepředvedly a sekundovaly dalšímu jesenickému vítězství.

Pozitivem na utkání byl návrat dvou zraněných hráčů Jana Vavrače a Martina Furika, kteří nastoupili v průběhu druhého poločasu.

Sestava: Vrána (82. Koukol) – Keltner (63. Vavrač), Karakasidis, Macura, Nepožitek (35. Daniel) – Hanzlík (46. Mlynář), Minka, Plhák (78. Furik) – Woitek, Bříza, Kysela. Žluté karty: Minka, Bříza.