JESENÍK – ČERNOVÍR 3 : 1

V dalším domácím utkání si naše mužstvo připsalo devátou jarní výhru v řadě a dvě kola před koncem má reálnou šanci dokončit jarní sezonu bez ztráty jediného bodu.

Vítězství domácího týmu se čekalo a Jeseník bezezbytku naplnil roli favorita, přestože náročné jesenické publikum mělo k hernímu projevu týmu tentokrát více výhrad než obvykle. Svým způsobem si za to mužstvo může samo svými předešlými výkony, kterými nasadili laťku hodně vysoko a teď se očekává, že bude s každým utkání překonána. Proti Černovíru se to nepovedlo. Jeseník měl v prvním poločase převahu i šance, do sítě spadla ale pouze střela Honzy Minky ze 14.minuty a byl to krásný gól – na ránu z více než dvaceti metrů neměl gólman nárok.

Hosté bojovali a snažili se něco dopředu vymyslet, ale stejně jako všichni předchozí jarní návštěvníci jesenického stadionu ctili jediný zákon: obrana!

Po změně stran pokračoval Jeseník v nátlakové hře a v 62.minutě po přesném centru Nepožitka hlavičkoval u zadní tyče přesně Lukáš Woitek – 2:0. Pak udeřili hosté: dvacet minut před koncem napřáhl z dálky Jan Špička a přízemní střelou od tyče do branky překonal Vránu. Byl to zároveň první inkasovaný gól jesenického mužstva v jarní sezoně na domácí půdě. Klid do našich řad vnesl o chvíli později znovu Lukáš Woitek, který se opět zavěsil do vzduchu a přesný centr mu tentokrát servíroval Furik.

Jeseník měl v závěru ještě dvě solidní příležitosti, skóre už ale nenavýšil a poprvé v tomto soutěžním ročníku zůstal na domácím stadionu pod čtyřbrankovou normou.

Do konce sezony zbývají už jen dvě utkání: za týden na hřišti posledního Bludova a za další týden domácí rozlučka s Bělkovicemi.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Vrána – Vavrač (55. Nepožitek), Keltner, Macura, P.Glac (55. T.Glac) – Hanzlík, Minka, Karakasidis, Plhák (70.Furik) – Kysela (78. Marcinov), Woitek. Branky: Woitek 2, Minka, Žl.karty: Minka, Macura.