Jeseník – Bělkovice 8 : 1

Vydařená tečka za vydařenou sezonou. Jeseník se rozloučil s I.A třídou drtivým vítězstvím nad Bělkovicemi 8:1.

Nejvyšší jarní vítězství završilo mimořádnou sezonu, která přinesla návrat klubu do krajského přeboru. Utkání s Bělkovicemi bylo zároveň důstojným vyvrcholením, neboť domácí předvedli výborný fotbal plný nápaditých útočných akcí a zejména v druhém poločase dokonale rozebrali do té doby houževnatou bělkovickou defenzivu.

Bělkovice dokázaly Jeseník zdolat 2:1 a připravit mu jednu ze dvou porážek v celém ročníku. Také na sever kraje jely s cílem potrápit favorita. Jenže už ve 14.minutě domácí potrestali špatnou rozehrávku a Mlynář svůj samostatný nájezd zakončil přesně – 1:0. Jeseník měl převahu a dostával se do šancí zejména po křídelních akcích a centrech do šestnáctky. Druhý gól takto přidal hlavou Woitek.

Druhý poločas začali lépe hosté a po centru zleva se trefil rovněž hlavou volný Sklenář. Kdo ale čekal drama, nedočkal se. Jeden útok za druhým se valil na bělkovickou bránu: Woitek to napálil do břevna. Bříza už zvedal ruce a balon možná skutečně přešel přes čáru. V dalším závaru se snažil gólovou střelu „urvat“ Mlynář. Jeseník měl zkrátka dost šancí, ale padat do začalo až po hodině hry. Nejprve utekl Furik a zakončil přesně k tyči. Pak se po krásné kombinaci radoval Minka a bylo to 4:1. O další přesné trefy se postarali Woitek, Furik a znovu Woitek. Poslední gól si zdecimovaní hosté dali sami, když obránce usměrnil balon do sítě po Nepožitkově stříleném centru.

Jeseník potěšil diváky skvělou hrou a po utkání převzal pohár pro vítěze I.A třídy. Od srpna už bude tento tým válet v krajském přeboru a jak naznačila středeční pohárová epizoda s Ústím (prohra 1:4), bude to přece jen trochu jiné „level“. Máme se na co těšit.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Koukol – Vavrač (75. Daniel), Keltner, Karakasidis, P.Glac (46. T.Glac) – Hanzlík (50. Plhák), Minka, Mlynář, Woitek – Kysela (50. Furik), Bříza (60. Nepožitek).