Muž zápasu: David Marcinov

O titul Muže zápaMuz_zapasu_marcinovsu si „koledoval“ už několikrát, protože od začátku sezony působí jako zjevení v zaběhnutých pořádcích jesenického mužstva. Osmnáctiletý rychlý technik se po příchodu z dorostu stal výraznou posilou nováčka krajského přeboru. A v sobotním utkání proti Zábřehu se jeho příchod stal signálem k velkému jesenickému obratu. Nejlepší hráč utkání David Marcinov.

Davide, s jakými pokyny tě trenér Ševčík posílal do druhého poločasu?

Že půjdu hrát do středu hřiště místo Honzy Minky. Tomu se v prvním poločase moc nedařilo a sám si říkal o střídaní. Moc se mi tam nechtěli, dlouho jsem střed zálohy nehrál a nebyl jsem si jistý, jak to půjde.

Co říkáš na jesenickou hru proti Zábřehu?

V první půlce se klukům moc nedařilo. Hádalo se to, nikomu to nešlo a dostali jsme gól. V druhém poločase už jsme měli převahu, ale prvních patnáct dvacet minut jsme si nepřipravili šance. Až potom jsme se natrvalo ukotvili před jejich brankou a myslím, že nakonec jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

Jak bys okomentoval dosavadní účinkování Jeseníku v krajském přeboru?

Výsledky jsou odrazem toho, jak v mužstvu všechno klape. Nálada v kabině, parta, účast na tréninku, všechno je perfektní. Já jsem v týmu pár měsíců, ale připadá mi to, jako bych sem patřil už několik sezon.

Všechny překvapila tvá rychlá adaptace po přechodu z mládežnického fotbalu. Jak bys porovnal dorosteneckou divizi a krajský přebor mužů?

Dorostenecký fotbal byl víc uvolněný, ne tolik svázaný. Teď je to víc o taktice. Taky se to bere mnohem vážněji, chodí diváci, sledují nás, všichni to víc prožívají. Co se týká hry, tak je to určitě silovější a soupeři po mně jdou mnohem tvrději.

Kdo byl z tvého pohledu Mužem zápasu proti Zábřehu?

Vždycky se mi líbilo a líbí, jak hraje Lukáš Woitek. I proti Zábřehu to v druhém poločase táhl. A ten jeho výskok u třetího gólu byl fantastický.