Krajský přebor – 12.kolo

Ohlédnutí za dalším víkendem v krajském přeboru nelze začít jinak než informací o změně na vedoucí pozici. Jeseník je opět první.

Naše mužstvo zvládlo utkání v Dolanech bravurně, domácí překvapili odevzdaným výkonem a lehkovážnou hrou v obraně. Jeseník si odvezl drtivé vítězství 5:0, díky kterému se vrací na první místo tabulky. A dostáváme se i na vedoucí pozici podle počtu vstřelených branek: Jeseník 38, Ústí a Losiny 37, Šternberk 32, Medlov 30. Poprvé také máme v čele soutěže vyšší než jednobodový náskok. Zvládne-li naše mužstvo sobotní duel s rezervou Mohelnice, stane se podzimním půlmistrem v krajském přeboru.

Jestliže hladká a vysoká výhra Jeseníku v Dolanech je určitě překvapivá, pak výsledek z Kojetína nelze nazvat jinak než šokující. Hosty z Medlova sestřelil do poločasu domácí Krčmář hattrickem, když všechny své góly vsítil hlavou. Kojetínu se v posledních týdnech příliš nedařilo, ale teď znesvětil Medlov pěti brankami během první půle. Z medlovského pohledu bylo všechno špatně, porážka 0:5 je stála vedoucí pozici a ukazuje, že nikdo v soutěži se neumí vyhnout své slabé chvilce.

Hlavním magnetem uplynulého kola byl sobotní souboj čtvrtého Šternberka se třetím Ústím. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodli hosté devět minut před koncem gólem na 3:2 a v závěru ještě pečetili svoji výhru. Šternberku se tak nepodařilo doma potvrdit bod vybojovaný v Jeseníku.

Velké Losiny se proti Litovli herně trápily a zvítězily se štěstím 2:1. Zůstávají tak v kontaktu s čelními pozicemi, ale tento víkend pojedou k poslednímu podzimnímu kolu do Medlova.

Chválkovice už zase nejsou poslední, když vyhrály v Hněvotíně 4:2. Rozhodla penalta dvacet minut před koncem. Náš příští soupeř Mohelnice B vyhrála doma nad Kralicemi dvěma góly Šmída.

Dlouhých deset kol čekali zábřežští fotbalisté na další vítězství. Dočkali se v neděli na domácím hřišti proti HFK Olomouc B a výsledek 2:1 se zrodil hned v úvodu utkání. Zápas plný neproměněných šancí skončil v Určicích remízou, se kterou jsou mnohem spokojenější hosté ze Želatovic.

VÝSLEDKY

Neděle 25. 10. 2015 14:30
SK SULKO Zábřeh1. HFK Olomouc B 2:1 (2:1)

Branky: 8. Okleštěk Lukáš, 21. Puchr Roman – 18. Bořil Ondřej

TJ Sokol Určice – FC Želatovice 1:1 (0:1)

Branky: 51. Hochman Patrik – 28. Calábek Michal

TJ Slavoj Kojetín – Koválovice – TJ Medlov 5:0 (5:0)

Branky: 7. Krčmář Jakub, 21. Krčmář Jakub, 38. Krčmář Jakub, 36. Řezáč Matěj (pen.), 43. Horák Zdeněk

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – TJ Tatran Litovel 2:1 (1:1)

Branky: 24. Linet Petr, 62. Kováč Lukáš – 19. Grossmann Petr

FC Dolany – FK Jeseník 0:5 (0:4)

Branky: 7. Plhák Patrik, 18. Mlynář Bronislav, 20. Mlynář Bronislav (pen.), 34. Woitek Lukáš, 64. Woitek Lukáš

Sobota 24. 10. 2015 14:30
FK Mohelnice B – FC Kralice na Hané 2:0 (1:0)

Branky: 10. Šmíd Milan, 72. Šmíd Milan

FC Hněvotín – SK Chválkovice 2:4 (1:1)

Branky: 30. Pagáč Lukáš, 62. Benýšek Lukáš – 35. Novotný Radim, 60. Novotný Radim, 71. Penc Roman (pen.), 78. Štefek Radek

FK Šternberk – TJ sokol Ústí 2:4 (1:1)

Branky: 11. Hlaváček Tomáš, 67. Coufal Milan – 27. Pokorný Radim, 61. Sencovici Patrik, 81. Sencovici Patrik, 85. Černotský Petr

1. Jeseník 14 10 3 1 38:15 33
2. Medlov 14 10 1 3 30:19 31
3. Ústí 14 9 3 2 37:14 30
4. Velké Losiny 14 8 4 2 37:14 28
5. Šternberk 14 8 3 3 32:21 27
6. Dolany 14 5 5 4 26:21 20
7. Mohelnice B 14 5 2 7 14:18 17
8. HFK Olomouc 14 5 2 7 19:27 17