V sobotu Chválkovice

V prvním domácím utkání jarní sezony přivítáme tým z olomouckého předměstí. SK Chválkovice čeká boj o záchranu krajského přeboru.

Novinky z týmu říkají, že všichni hráči, kteří nastoupili k jarnímu otvíráku v Holici, jsou v pořádku a připraveni hrát. Kromě nich bude mít trenér Petr Ševčík k dispozici již také Lukáše Woitka a uzdraveného Martina Furika. Zranění Jana Daniela je dlouhodobější. Na marodce ještě zůstává Jan Minka.

Jeseník a Chválkovice mají v této sezoně jedno společné: oba celky dokázaly vyhrát na hřišti HFK Olomouc B 1:0. Pro Chválkovice to bylo jedno z pěti podzimních vítězství. Vstup do jarní sezony se ale olomouckému týmu – na rozdíl od toho našeho – nepovedl a doma prohrál s Dolany hladce 0:3.

„Hrajeme doma s týmem ze spodní části tabulky a věřím, že se nám podaří splnit roli favorita. Za naši výhodu považuji i to, že se hraje na umělce, na které jsme trénovali celou zimu,“ říká k sobotnímu utkání trenér Petr Ševčík.

Utkání FK Jeseník – SK Chválkovice se hraje v sobotu 26.3.2016 od 15:30 hod.

Z dalších utkání krajského přeboru: Holické „béčko“ po nedělní porážce od Jeseníku bude čelit další velké výzvě – po souboji s prvním celkem tabulky je nyní čeká zápas na hřišti druhého Ústí. Náš nejbližší pronásledovatel zvládl vstup do jara, když vyhrál v Želatovicích 3:2 a totéž se od něj očekává v prvním domácím utkání proti HFK.

Medlov se po prvním jarním kole posunul na třetí místo před Šternberk a v druhém víkendu bude hrát opět doma – proti mohelnickému „béčku.“ Šternberk remizoval v Kralicích a čeká ho také domácí premiéra proti Hněvotínu. Ten před týdnem vyhrál na domácí půdě nad Velkými Losinami.

Důležité střety o záchranu uvidí diváci v Litovli (přijedou Želatovice) a v Kojetíně (Určice). Naopak v Dolanech, kam přijedou Kralice, se potkávají dva týmy ze středu tabulky. V druhém jarním kole se hraje také „šumperské“ derby Velké Losiny – Zábřeh.