Muž zápasu: Adam Bříza

Lukáš Woitek měl prsty ve všech jesenických gólech proti Určicím (5:0). Petr Navrátil předvedl dva dokonalé hokejové blafáky. Patrik Plhák kromě výborné podpory útoku ukázal, že ani defenzivní úkoly mu nejsou cizí. Kuba Karakasidis oběhal obrovský prostor na hřišti a zdálo se, že jeho nová role spojky před obrannou řadu mu náramně vyhovuje. Broňa Mlynář výborně dirigoval hru a měnil rytmus. Honza Pastucha, když bylo potřeba, seřval všechny v okruhu sta metrů a mimochodem – svými výkopy založil dvě gólové akce. Takhle bychom mohli pokračovat jméno po jménu a těžko bychom hledali v sobotním jesenickém soukolí slabší článek. Trenér Petr Ševčík v naší rubrice Muž zápasu ukázal prstem na neúnavného dříče, zarputilého útočníka, o kterém všichni vědí, že by na hřišti raději padl vysílením, než aby odešel poražen. Autor dvou gólů a náš další Muž zápasu: ADAM BŘÍZA.

Adame, jaký je tvůj komentář k utkání s Určicemi?

Zápas se mi líbil a zvládli jsme ho velmi dobře. Ze začátku jsme byli nervozní z toho systému, který trenér připravil. Řekl nám to na pátečním tréninku a hodně kluků o tom přemýšlelo. Cítili jsme nervozitu. Bylo to fyzicky náročnější, ale takticky jsme to celkem zvládli. Výsledek 5:0 hovoří za vše.

Ty jsi dával první a poslední gól zápasu. Můžeš obě branky popsat z tvého pohledu?

V obou případech mi připravil Lukáš Woitek výborné přihrávky, když předtím utekl po křídle. U prvního gólu jsem byl u míče dřív než obránce a pak už to bylo před prázdnou brankou lehké. Druhý gól byl trochu se štěstím, byl jsem rychlejší než obránce a brankář asi špatně zareagoval.

Už jsi zmínil nový herní systém s rozestavením 3-4-3. Jak ti vyhovoval?

Není to moc obvyklé a nemáme to zažité. Kdybychom takhle měli hrát pořád, museli bychom hodně věcí natrénovat, hlavně v obranné části. Ke konci už bylo vidět, že nám docházejí síly a nechávali jsme soupeři hodně prostoru. To by se nám proti lepším týmům mohlo vymstít.

Co říkáš na výsledek z Ústí, které doma jen remizovalo se Zábřehem?

Samozřejmě nás to těší, že máme zpátky pětibodový náskok, který byl na začátku jara. Gratuluju Zábřehu k cennému bodu a jsem rád, že tak jako obrali o bod nás, tak totéž zopakovali i proti našemu největšímu soupeři.

Kdo by měl být z tvého pohledu Mužem zápasu?

Odpovím klasicky, že si to zaslouží celé mužstvo, protože všichni odvedli sto procent a podařilo se nám odčinit horší výkon ze Zábřehu. Ale pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak to bude jednoznačně Lukáš Woitek. Byl u všech gólů a odehrál výborné utkání. Navíc hrál pod práškama kvůli nějakým problémům se zuby a před zápasem se necítil dobře. Takže klobouk dolů, co pak na hřišti ukázal.