V sobotu s Petrovicemi

Jediný a poslední soupeř v divizi, proti kterému jsme nedali gól, přijede v sobotu do Jeseníku. Tuhle bilanci je načase změnit, ačkoli víme, že se střílením branek je poslední dobou tak trochu potíž.

Jaký je recept na zbavení se nervozity ze záchranářských bojů?Jednoduchou odpověď má asistent trenéra Josef Zbýňovec: „Proměnit první dvě šance, dát dva rychlé góly a bude klid. Jeden střelecky vydařený poločas může všechno změnit.“

Skutečně, největší bolestí našeho týmů je v posledních zápasech marné hledání střelecké rozvahy. „Na hráčích je vidět, jak moc chtějí, jak do toho jdou, a čím víc chtějí, tím víc to nejde. Je to v hlavách,“ přidává trenér Petr Ševčík.

Mužstvo hrálo v posledních letech vždy o postup, teď je v pozici, kterou většina hráčů nikdy nezažila bojuje se o záchranu, navíc v soutěži, kde se hra na krásu příliš nenosí. Všechno je víc nervozní, upachtěné.

A tak tady máme utkání s Lokomotivou Petrovice, předposlední domácí duel, v němž budeme doufat, že týmu zápas vyjde a pozitivně nás nastartuje do závěrečných kol. Spíše se dá ale opět očekávat těžký a napínavý boj s otevřeným výsledkem až do konce. Na pátečním předzápasovém tréninku chyběl pouze zraněný brankář Jan Pastucha. Do přípravy už se zapojil i krajní bek Vladimír Novák. Trenéři tak mají nyní o něco příjemnější starosti se sestavou.

Klub z Petrovic u Karviné ještě donedávna fungoval jako farma dnes prvoligové Karviné. V minulém roce bojovali petrovičtí fotbalisté dokonce o postup do MSFL, ale nakonec obsadili v divizi druhé místo. Letos jsou na tom o něco hůře, ale drží se ve středu tabulky. Na hřištích soupeřů mají Petrovice nepříliš úspěšnou bilanci 3-3-6, jsou mnohem silnější na domácí půdě, kde nás také na podzim porazily 2:0. Lokomotiva se z klubu okresní a později krajské úrovně poprvé vyšvihla do divize v sezoně 2000/01. Po několika sestupech a návratech působí v divizi nepřetržitě od roku 2010. Z posledních dvou kol mají Petrovice plný počet bodů – před týdnem vyhrály nad Hranicemi 1:0 a ve středu zdolaly Šumperk také 1:0.

Podzimní vzájemné utkání:
Petrovice – Jeseník 2 : 0

Jarní bilance Jeseníku:
Jeseník – Opava B 2 : 1
Šumperk – Jeseník 3 : 1
Jeseník – D.Benešov 3 : 0
Frýdlant – Jeseník 6 : 1
Jeseník – Nový Jičín 1 : 4
Kozlovice – Jeseník 2 : 2
Jeseník – Rýmařov 1 : 1
Přerov – Jeseník 2 : 2
Jeseník – Velké Karlovice+Karolinka 1 : 0

Jarní bilance Petrovic:
Petrovice – Frýdlant 2 : 0
Nový Jičín – Petrovice 5 : 2
Petrovice – Kozlovice 2 : 0
Rýmařov – Petrovice 1 : 1
Petrovice – Přerov 1 : 1
Nové Sady – Petrovice 2 : 1
Val.Meziříčí – Petrovice 5 : 0
Petrovice – Hranice 1 : 0
Petrovice – Šumperk 1 : 0

Utkání FK JESENÍK – LOKOMOTIVA PETROVICE se hraje v sobotu 13. 5. 2017 od 17:00hod.