Žákovské týmy nejlepší v kraji

Žáci FK Jeseník vyhráli krajský přebor v kategoriích starších žáků U-15 i mladších žáků U-13. 

Fotbalová sezona spěje do svého konce a v jesenickém žákovském fotbale to bude zaručeně sezona úspěšná. Oba týmy v krajských přebor se staly celkovými vítězi soutěže.

FOTOGALERIE STARŠÍ ŽÁCI U-15

FOTOGALERIE MLADŠÍ ŽÁCI U-13


Už v předstihu si zajistili prvenství v krajském přeboru starší žáci U-15, když v minulém kole sice prohráli na půdě hlavního pronásledovatele v Mohelnici 1:2, ale díky lepší vzájemné bilanci bylo jasné, že už je na prvním místě nikdo nepřeskočí.

A tak závěrečný domácí duel proti olomouckému týmu FK Nové Sady už byl pojat hlavně jako oslava triumfu. Favorizovaný Jeseník nenechal nikoho na pochybách, kdo je v celém ročníku nejlepší a zvítězil 8:3, když po dvou gólech vstřelili Krézek, Červeňák a Kmínek, po jednom přidali Latzel a Pudil A. Ihned po utkání převzali svěřenci trenéra Jana Malysy ocenění pro nejlepší tým přeboru. Medaile, pohár a poukaz na sadu nových dresů předávali místostarostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová, místopředseda krajského fotbalového svazu Josef Ondroušek a předseda okresního fotbalového svazu Milan Rác.

Poté přišlo na řadu utkání mladších žáků, v němž potřebovala jesenická U-13 porazit Nové Sady, aby si rovněž definitivně pojistili prvenství v soutěži. Zápas byl nervozní a dlouho otevřený a s řadou šancí na obou stranách. Jeseník se prosadil až po změně stran, kdy nejprve z penalty skóroval A. Pudil a poté přidal vítěznou pojistku Marinka. Díky výhře 2:0 tak mohli i jeseničtí mladší žáci převzít pohár pro nejlepší tým soutěže, medaile a sadu dresů.

Ceny vítězným týmům věnoval hlavní sponzor žákovského krajského přeboru, společnost Fly United.

FK Jeseník U-15:
Horní řada zleva: Daniel Krézek, Michal Dřímal, Dominik Kružík, Matyáš Latzel, Alfréd Červeňák, Matěj Sytař, Jan Malysa, Artur Sroka, Jan Vajda, Jiří Kubánek, Filip Kmínek.
Dolní řada zleva: Marián Bartoš, Adam Plšek, Adam Pudil, Miloš Pudil Samuel Planý, Adam Polčák, Jan Malysa (trenér).
(na snímku chybí Matěj Machů a Václav Duda, kteří hráli v podzimní části).

FK Jeseník U-13:
Horní řada zleva: Jan Malysa (trenér), Adam Pudil, Miloš Pudil, Artur Sroka, Jiří Marinka, Jakub Glac, Adam Polčák.
Dolní řada zleva: Bohuslav Černý, Sebastián Planý, Ondřej Formánek, Matyáš Ondrejkovič, Michal Moravec, Lukáš Hlobil, Martin Zdražil.
(na snímku chybí Vojtěch Špelda a Jakub Sytař).

FOTOGALERIE STARŠÍ ŽÁCI U-15

FOTOGALERIE MLADŠÍ ŽÁCI U-13