V sobotu zahájíme sezonu

Nový soutěžní ročník v regionálních soutěžích startuje už za dva dny. Na našem stadionu, stejně jako na úvod loňské nedohrané sezony, přivítáme Zábřeh.

Ani běžná doba těhotenství není tak dlouhá jako bylo čekání na další fotbalový zápas o mistrovské body. Celý svět, paralyzovaný šířící se nemocí, odsunul nepodstatné záležitosti stranou a sezona 2019/20 zůstala nedohraná. Nikdo nepostoupil, nikdo nesestoupil, pořadí se neurčovalo. Smůla například pro Šternberk, který měl po loňském podzimu v krajském přeboru slušně našlápnuto a netajil se divizními ambicemi. Místo toho zůstává v kraji. Přesto došlo v naší soutěži k dvojí obměně účastnické listiny, když Černovír a Opatovice se nepřihlásily do nového ročníku a zařadily své mužstvo do nižších tříd. V případě Černovíru do znamená, že Jeseník po patnácti letech nepojede do ani jednou do hanácké metropole, neboť v krajském přeboru není jediný olomoucký klub. A v případě Opatovic nám zase odpadá cesta k nejvzdálenějšímu soupeři. Uvolněná místa v soutěži byla nabídnuta dvěma celkům, které po loňském podzimu vedly obě skupiny I.A třídy, a oba možnost postupu přijaly. Novými soupeři tak budou Jiskra Rapotín a FK Brodek u Přerova.

Vedení olomouckého svazu rozhodlo, že losovací čísla zůstanou stejná jako v minulém roce, a to znamená stejný podzimní program: Jeseník začíná doma se Zábřehem a v druhém kole jedeme do Želatovic.

Jesenický kádr během přípravného období postihla doslova kalamita. Na soupisce zraněných jsou Vavrač, Planý, Kysela, Janíček a náhradní gólman Bašný. Nejistota se vznáší nad Cundrlou a Břízou. Dlouhodobě nelze počítat s nejzkušenějším jesenickým hráčem Broňou Mlynářem, který po ukončení trenérské činnosti a předání žezla novému kouči Liborovi Slámovi zkusil návrat na hřiště a po prvním tréninku věděl, že to zkrátka nepůjde. Kádr navíc opustil Karel Bajza, jehož loňský přestup z Řetězárny byl uzavřen pouze na jednu sezonu a nepodařilo se vyjednat prodloužení jeho angažmá v Jeseníku.

Jedinou dobrou zprávou je uzavření přestupu Jardy Křivohlávka. Bývalý odchovanec Sigmy Olomouc přichází ze Žulové, kde byl oporou v I.B třídě. Pro první kola budou do boje povolaní dorostenci, kterým sezona začíná až na konci srpna.

Přes tyto obtíže hned na startu je Jeseník připraven zvládnout těžké úvodní utkání. V posledních třech soutěžních zápasech proti Zábřehu jsme vždy odcházeli poraženi a je načase tuto bilanci utnout.

Bohaté občerstvení a dobré počasí zajištěno, takže hurá na fotbal! JESENÍK – ZÁBŘEH, sobota 8. 8. v 17:00