Olešnice – Jeseník 2 : 5

V semifinále krajského poháru si Jeseník poradil s dalším soupeřem z nižší soutěže. Našim protivníkem v červnovém finále budou FC Dolany, s kterými se tak utkáme dvakrát krátce po sobě, protože již tuto sobotu je přivítáme u nás v rámci krajského přeboru.

Přední tým I.A třídy proti celku ze středu tabulky krajského přeboru. Utkání ohrožoval vydatný déšť, který ustal až hodinu před zápasem a část hřiště byla podmáčená. Hrací plocha ale byla způsobilá a v prvním poločase se hrál otevřený útočný fotbal. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky a z nebezpečného přechodu těžili ve 21. minutě, kdy nákop za obranu proměnil ve vedoucí gól Bačík.

Jeseník měl aktivitu na své straně, ale dlouho se nemohl prosadit. Navíc narazil na výborně chytajícího Snášela. Ten kapituloval až ve 32. minutě, kdy se po krásné křídelní akci a Křivohlávkově přihrávce prosadil Cundrla.

Deset minut po změně stran si dobrou pozici připravili domácí, střelu z vápna sice Kružík vystihl, ale při dorážce byl domácí útočník faulovaný a sudí nařídil penaltu. Bačík proměnil a Olešnice podruhé vedla.

Postupem času byl ale na domácí patrný úbytek sil a naopak hosté stupňovali tempo. Parádní střelou z voleje Cundrla vyrovnal a Jeseník od té doby zcela ovládl zápas. Navíc v 63. minutě šla Olešnice do oslabení, když po jednom z faulů došlo k potyčce a v hloučku hráčů R. Zapletal udeřil pěstí do hlavy Planého. Bohužel nezůstalo u jediné žluté karty: v 71. minutě P. Zapletal trefil ve hře loktem Janíčka a vzápětí Křivohlávek jako mstitel si to s domácím hráčem vyřídil tvrdým faulem. Ven šli oba. To bylo v době, kdy už Jeseník vedl 4:2 po gólech Janíčka a Planého, který na konci přidal ještě pátou branku.

Do 60. minuty férové a oboustranně otevřené utkání zkazily červené karty a Olešnice bez dvou hráčů nemohla čelit jesenickému náporu.

Finále s Dolany se mělo hrát původně 8. června, ale tento termín koliduje s utkáním krajských výběrů Olomouckého a Zlínského kraje. Termín i místo konání finálového utkání bude oznámeno příští týden. Hrát se bude na neutrální půdě.

Branky: 21. a 55. Bačík – 32. a 62. Cundrla, 68. a 84. Planý M., 65. Janíček.

Sestava: Kružík – Horák (76. Planý S.), Sytař, Zrník, Bouchal – Bráblík, Janíček, Cundrla, Kubánek (46. Tulis) – Planý M., Křivohlávek.