Kralice n.H – Jeseník 0 : 0

Penalty: 6 – 5

Jeseník se na hřišti posledních Kralic střelecky neprosadil, přestože měl po většinu zápasu převahu a také si připravil více šancí.

Zachraňující se soupeř vsadil vše na defenzivu a dlouhé nákopy a hosté nedokázali urputnou kralickou obranu odemknout. Následný penaltový rozstřel zvládl domácí tým, získal tím druhý bod a uchoval si naději na záchranu.

Chvíli před utkání se Prostějovskem přehnal prudký liják s bouřkou a utkání bylo ohroženo. Nakonec se hrálo s několikaminutovým zpožděním a podmáčený trávník hrál významnou roli pro kvalitu zápasu. V prvním poločase měl Jeseník navrch a urodilo se několik šancí či náznaků. Furikův volej nebo Cekurasovy nůžky po rohu si cestu do kralické sítě nenašly. V závěru poločasu šel míč na volného Furika, který by doklepával do prázdné brány, ale v poslední chvíli obránce přihrávku zastavil.

Po změně stran uvadla i jesenická hra, přesto mohli hosté urvat výhru pro sebe. Janíček přeloboval gólmana, balon už směřoval do prázdné brány a – zastavil se v kaluži před čárou. Špatný terén ovlivnil i další situaci, kdy se Kysela v gólové pozici nedostal k dorážce, protože míč se zastavil v nahromaděné vodě.

Domácí měli po změně stran jednu střelu (jejich jediný střelecký pokus mezi tři tyče) a Jeseník přežil i kralickou šanci po rohovém kopu. V 85. minutě propadl míč za obranu, domácí Cibulka postupoval na bránu a byl ze strany faulován Tulisem. Rozhodčí to vyhodnotil, jako zmaření zjevné brankové příležitosti a jesenického hráče vyloučil.

Jeseník dohrával v oslabení a utkání skončilo bez branek. Penaltový rozstřel dospěl až do šesté série, ve které domácí proměnili a Planý trefil břevno. Kralice ukopaly bezbrankovou remízu a nakonec mají dva body, které je mohou zachránit.

Sestava: Pastucha – Horák, Cekuras, Tulis, Bouchal – Bráblík, Janíček, Minka, Planý M. – Furik, Kysela (88. Sytař).