Jeseník – Bohuňovice 3:1

Jeseník i přes špatný výkon v první půli zvládl další utkání a po pěti kolech se dál hřeje na výsluní krajského přeboru.

FOTKY Z UTKÁNÍ ZDE

Že je někdo první a někdo jedenáctý? To v nejvyšší krajské soutěži nehraje žádnou roli a sobotní utkání bylo dalším důkazem toho, že není slabých soupeřů. Po odchodu dvou nejlepších celků loňského ročníku (první Šternberk šel do divize, druhé Ústí se nepřihlásilo) a naopak příchodu trojice velmi kvalitních nováčků z Prostějovska (Konice, Čechovice, Kostelec) se krajský přebor stal mnohem vyrovnanější.

Domácí se na začátku utkání spíše bránili a jen občas nakoukli soupeři do kuchyně. Bohuňovice hrály aktivně, s dobrým pohybem a měli územní převahu, který ale nevyústila ve vážnější gólové příležitosti. Do vedení tak šel Jeseník, když Planý centrem našel hlavu Bráblíka a ten z malého vápna zavěsil.

Vyrovnání přišlo z přímého kopu, kdy Král z dvaceti metrů technicky obstřelil zeď. Ještě do přestávky si ale domácí vzali zpátky vedení po parádní akci z poslední minuty: Planý utekl po křídle, našel na zadní tyči Červeňáka, který vrátil před branku Furikovi a ten se nemýlil – 2:1.

Druhý poločas přinesl herní zlepšení domácího týmu a hlavně precizní obrannou činnost, která Bohuňovice nepustila do ničeho, co by šlo nazvat gólovou šancí. Vítěznou pojistku dal v 66. minutě Bříza, který se po rychlém protiútoku důrazem probil přes obránce a sám před brankou zakončil přesně. O chvíli později mohl stejný hráč po podobné situaci zvýšit, ale tentokrát mu zakončení nevyšlo. Jeseník po zbytek zápasu bezpečně kontroloval dění na hřišti a dovedl zápas do vítězného konce.

Po třetině podzimu můžeme konstatovat, že je to ten nejlepší start Jeseníku do krajského přeboru. V postupové sezoně 2015/16 jsme po pěti kolech měli o dva body méně než dnes. Za týden ovšem přijede na jesenický stadion asi nejméně oblíbený soupeř z Mohelnice.

FOTKY Z UTKÁNÍ ZDE

Branky: 26. Bráblík, 45. Furik, 66. Bříza – 31. Král

Sestava: Malysa – Bráblík, Cekuras, Sytař, Bouchal (77. Tulis) – Červeňák (46. Kmínek), Janíček (46. Cundrla), Krézek (46. Minka), Planý – Furik (67. Kysela), Bříza.