Jeseník – Mohelnice 0 : 2

Po pětizápasové šňůře Jeseník padl na domácím hřišti s Mohelnicí, která je dlouhodobě naším nejméně oblíbeným soupeřem a sobotní duel to jen potvrdil.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Střetly se první a poslední tým průběžné tabulky krajského přeboru, ale dění na hřišti ukázalo, že dosavadní výsledky vůbec nic neznamenají. A také to potvrzuje velkou vyrovnanost soutěže.

Jeseník měl blizoučko ke gólu v 19. minutě, kdy se do vápna probil Kysela, našel na brankovišti volného Červeňáka, kterému napoprvé míč uskočil a druhou střelu zblokoval před odkrytou bránou obránce na roh. Z něj potom vzešla Cekurasova nebezpečná hlavička těsně mimo.

Nedali jsme – dostali jsme: jen chvilku poté, co Jeseník své gólové šance neproměnil, se z pětadvaceti metrů opřel do balonu Kuba a přesnou ranou k tyči otevřel skóre. Ve 25. minutě to mohlo být o dva góly, hostující Cikryt ovšem mířil z úhlu nad.

Domácí se snažili, hecovali, bojovali, ale herně to nešlo, nefungoval přechod přes střed hřiště a s nakopávanými balony si hosté hravě poradili. Nejblíže k vyrovnání byl těsně před poločasem Bříza, když po rohovém kopu hlavičkoval kousek nad.

Druhý poločas přinesl křečovitou snahu Jeseníku o obrat zápasu, ale Mohelnice si zkušeně hlídala prostory a nepustila domácí do souvislejšího tlaku. Jediná naděje vedla přes standardní situace: po dalším rohu šel míč od Cekurasovy hlavy mimo. V 63. minutě se otevřel prostor na druhé straně, Kuba znovu napřáhl zpoza šestnáctky a tečovaná střela zapadla do sítě – 0:2.

Jeseník s první prohrou v sezoně zároveň přišel o vedoucí pozici, kam se vyhoupl nováček z Čechovic a právě na prostějovské předměstí zamíří náš tým příští neděli.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Branky: 21. a 63. Kuba

Sestava: Červenka – Bráblík Mar., Cekuras, Zrník, Kmínek (86. Sytař) – Červeňák (46. Bouchal), Janíček, Minka (46. Cundrla), Kysela (67. Bráblík Mar.) – Furik (67. Krézek), Bříza.