Ohlédnutí za víkendem a nejbližší program

Uplynulý víkend nám počasí příliš nepřálo, ten následující to snad bude lepší. Muži sehrají přípravný zápas doma s Velkými Losinami a oba žákovské celky čeká nedělní výlet do Krnova.

O víkendu měl Jeseník odehrát první přípravný zápas proti účastníkovi jihomoravského krajského přeboru SK Krumvíř. Krátce před začátkem utkání silná sněhová vánice přikryla stadion a během chvilky učinila hřiště nezpůsobilé. Po dohodě trenérů muselo být utkání bez náhrady zrušeno.

Svoji přípravu proti Krumvíři, který přijel do jesenických hor na víkendové soustředění se všemi kategoriemi, stihli alespoň naši žáci. Starší U15 zvítězili 4:2, mladší podlehli 2:3.

Kvůli sněhu muselo být zrušeno i plánované přípravné utkání starších žáků proti Uničovu. V neděli se s pomocí Technických služeb Jeseník podařilo jesenickou umělku přece jen připravit na turnaj starších přípravek U11 (ročník 2012 a mladší). Silně obsazený turnaj vyhrála Opava, před Sigmou a Šumperkem. Naši kluci bojovali, ale na favorizované soupeře z akademií Opavy a Olomouce nestačili. V závěrečném utkání turnaje ovšem podal Jeseník výborný výkon proti Šumperku a po remíze 4:4 si připsal čestný bod.

Věříme, že tento víkend se zvládne odehrát plánovaný program přípravných utkání na hřišti UMT v Jeseníku. Oba žákovské týmy FK Jeseník se pak představí v neděli v přípravném dvojutkání v Krnově.

JESENÍK UMT – SOBOTA 11.2.2023
11:00 Jeseník – Velké Losiny
13:00 Zlaté Hory – Jindřichov