FRENŠTÁT – JESENÍK 1:1

Na důležité domácí vítězství nad Řepištěm navázalo naše mužstvo cennou remízou z Frenštátu.

Bod bychom před zápasem určitě brali a nakonec ho bereme i po zápase. Začali jsme aktivně, šanci měl Vaněk a připravili jsme si i další možnosti. Ve 35. minutě šel Jeseník zaslouženě do vedení. Zelinka se chytře zbavil obránce a ještě chytřeji – pod nohama gólmana – zakončil.

Euforii ale brzy vystřídalo moře starostí. Ve 40. minutě Martin Bráblík vracel malou domů svému brankáři, což ale útočící hráč předvídal a Vajda ve snaze odehrát balon fauloval mimo pokutové území. Rozhodčí Páral sice nejprve nechal pokračovat ve hře, ale po signalizaci asistenta přece jen odpískal nedovolený zákrok. A to znamenalo jediné – zmaření jasné brankové šance rovná se červená karta pro našeho gólmana.

Spolu s Vajdou tak musel jít ze hry i Furik a místo něj nastoupil náhradní gólman Kružík. Na začátku druhé půle lovil míč ze sítě, když jsme neubránili rohový kop a domácí Bednář hlavou vyrovnal. Právě vysoké centry a zakončení ze vzduchu bylo velkou zbraní Frenštátu, který si takto připravil několik šancí. Na druhé straně byl blízko gólu Bouchal, jehož přímý volný kop zazvonil o břevno. Jeseník v oslabení vycházel z hlubokého bloku a po většinu druhé půle jsme se bránili soupeřovu náporu. Přesto nakonec mohl být hrdinou zápasu Zelinka, když po rychlém brejku a přihrávce Michala Bráblíka zakončil těsně vedle.

Bod jsme ubránili a s ohledem na komplikace s vyloučením má cenu malé výhry. Z Beskyd odjíždíme spokojení.

Branky: 49. Bednář – 35. Zelina.

Červená karta: 40. Vajda

Sestava: Vajda – Mar.Bráblík, Pechoušek, Janíček, Bouchal – Grulich (85. Pavlík Nguyen), Cundrla, Zelinka, Furik (40. Kružík), Vaněk (64. Mich. Bráblík) – Červeňák.