Jeseník – Opava B 2 : 1

Největší favorit soutěže, přes dva měsíce neporažený lídr tabulky přijel do Jeseníku, který se po dvou porážkách a 230 minutách bez vstřeleného gólu nenacházel v dobrém rozpoložení. Od posledního utkání podzimu jsme nic moc nečekali. A dostali jsme něco, na co budeme dlouho vzpomínat!

Fotbalově nadaný a takticky vyspělý soupeř plný ambiciózních mladíků pošilhávajících po vstupu do druholigového kádru Opavy se střetl s bojovnou urputností, nasazením a nadšením domácího týmu. Týmu, který se před skvělou diváckou kulisou rozloučil s divizním podzimem nečekaným vítězstvím.

Jeseník začal stejně jako o dva týdny dříve proti Šumperku. Vletěl na soupeře a zaskočil ho agresivním napadáním a dobrým pohybem. Na rozdíl od zmíněného derby se domácím podařilo z kvalitního úvodu vytěžit gólové úspěchy. Už v 8. minutě Furik nakopl míč za obranu, Červeňák utekl a z úhlu prostřelil gólmana. Hosté po centru a hlavičce Veličky brzy vyrovnali, ale další jesenická odpověď byla stejně rychlá: Bráblík zatáhl balon do vápna, našel Furika, který bez přípravy vrátil svému mužstvu vedení.

V závěru poločasu jsme se dostali do opavských kleští a čelili jsme náporu soupeře. Vedení Jeseník do přestávky ubránil a podobně začala i druhá půle. Do toho se už v 53. minutě změnil poměr sil na hřišti: Krézek dostal druhou žlutou kartu a šli jsme do dlouhého oslabení.

Jeseník se po zbytek utkání zuby nehty bránil sílícímu opavskému tlaku. Hosté nedokázali proměnit ani ty největší gólovky. Zblokované střely a obranné zákroky jesenických hráčů slavili diváci i mužstvo podobně jako vstřelené góly. V úplném závěru pracovaly také emoce – domácí tým zdržováním a kouskováním hry brnkal na opavské nervy a sudí museli řešit několik strkanic.

Naši hráči nechali na hřišti všechno. Jako tým i jako jednotlivci ukázali velký charakter a uhráli výsledek, který málokdo čekal. Byla to nejlepší možná tečka za podzimní sezonou.

Branky: 8. Červeňák, 28. Furik – 25. Velička

Sestava: Kružík – Janíček, Cekuras, Cundrla, Bouchal – Mar.Bráblík, Pechoušek (90. Mich.Bráblík), Krézek, Vaněk (64. Kysela) – Furik (75. Grulich), Červeňák (64. Zelinka).

Video – gólové okamžiky: