JINDŘICHOV – JESENÍK 2 : 3

Úchvatný začátek, ale pak velké herní trápení i obavy o konečný výsledek provázely naše mužstvo na prvním jarním výjezdu do nedalekého Jindřichova.

Trenér Ševčík spočítal před zápasem absence: brankářská jednička Vrána, krajní bek Novák, univerzálové P.Glac a Daniel, ofenzivní Plhák. K tomu připočtěme dlouhodobě zraněné Furika s Vavračem a na jesenické lavičce jsou rázem k dispozici dva náhradníci. I proto všem zatrnulo už po pár vteřinách hry, kdy Pavel Kysela otestoval pevnost jindřichovského zábradlí za postranní lajnou a v plné rychlosti do něj narazil. Zábradlí vydrželo a jesenický útočník se dlouhé desítky vteřin nezvedal ze země. Naštěstí to ale nebylo tak vážné, jak to zpočátku vypadalo. Pavel Kysela se vrátil právě včas, aby v 6.minutě převzal kolmou přihrávku, přesprintoval domácího obránce a v pokutovém území z úhlu poslal míč poprvé do sítě.

Famózní úvod! Jeseník hrál dobře, přesně kombinoval a hýřil pohybem. Jirka Nepožitek se ocitá sám před brankou a neomylně trefuje padajícího brankáře. V 16.minutě si Tomáš Glac několika narážečkami vyměnil míč, vběhl do šestnáctky a razantní střelou pod břevno zvýšil už na 2:0. Nelze popsat slovy následnou euforii z prvního vstřeleného gólu našeho levého obránce v této sezoně. Spoluhráči ho nemohli dohonit.

23.minuta a další nádherný ťukes před velkým vápnem, přihrávka za obranu, faulovaný Mlynář a jasná penalta. Opravdu pohledná akce, která musela potěšit fotbalová srdíčka, ale vykládejte to domácím. Ti se museli dívat, jak si Lukáš Woitek staví míč a bezpečně ho z penaltové značky posílá do sítě. 0:3 po čtvrtině zápasu. Jindřichovská obrana nestíhala nápadité jesenické hře a vše vypadalo na bezproblémové a klidné vítězství vysokým rozdílem.

Domácí to ale nezabalili a i za nepříznivého stavu bojovali srdnatě o každý míč. Do jesenické šestnáctky navíc posílali nebezpečné centry a obrana i s brankářem Koukolem s nimi měla nečekaně velké problémy. Ve 30.minutě balon po rohovém kopu proletěl až k vzdálenější tyči a tam volný Svora do opuštěné branky snížil na 1:3.

Druhý poločas nebyl dobrý. Měli jsme šance na pojištění náskoku, dokonce velké gólovky: Asi největší příležitost odmítl Adam Bříza, když zblízka minul. Chvíli nato stejný hráč trefil břevno a pak Lukáš Woitek z přímáku obstřelil zeď, ovšem míč se zastavil pro změnu na tyči domácí branky. Herně ale mužstvo nepřekročilo svůj obvyklý standard a výkonem zaostalo za očekáváním celkem početné divácké návštěvy z Jeseníku. Navíc v 73.minutě domácím vyšel rychlý protiútok, Kuba Koukol zaváhal při vybíhání a Jindřichov se radoval z kontaktního gólu. A nemuselo zůstat jen při něm. Po dalším rychlém úniku se náš brankář dostal do kontaktu s jindřichovským útočníkem a zatímco se domácí dožadovali penalty, rozhodčí vytáhl žlutou kartu za simulování. V závěru si domácí připravili ještě pár vysokých nákopů, které naše obrana úspěšně odvrátila, Jeseníku naopak nevyšlo několik nadějných brejků, které hráči až příliš řešili snahou o individuální průnik.

Nakonec tedy druhé jarní vítězství a devět kol před koncem si udržujeme v čele tabulky I.A třídy  dvanáctibodový náskok. Výborný výkon v úvodu zápasu vystřídalo trápeni a rozpaky v druhém poločase. Za týden s Moravským Berounem doma to bude určitě lepší.

FOTOGALERIE ZDE

Sestava: Koukol – Keltner, Karakasidis, Macura, T.Glac – Hanzlík (50. Bříza), Minka, Mlynář, Nepožitek (70. Krohmer) – Woitek, Kysela.