Jeseník – Pustá Polom 2 : 1

Podzimní loučení s domácím prostředím v úspěšném střihu. Jeseník se poučil z předchozích nezdarů a v nováčkovském střetu vyšel jako vítěz.

Několik předzápasových událostí ovlivnilo či mohlo ovlivnit sobotní výkon i výsledek. Do sestavy se nečekaně vrátil David Macura, který v týdnu absolvoval další vyšetření a jeho koleno se zdá být v pořádku. Přítomnost tohoto hráče na hřišti byla pro jesenickou defenzivu možná klíčová. Na čtvrteční dlouhé týmové poradě hráči probrali předešlé neúspěchy a vyjasnili si své postoje. Společně vyvolávání vítězného ducha nebylo zbytečné. Duch se dostavil.

V sestavě chyběl Pavel Kysela (natažený sval), do základu se naopak vrátil Jan Vavrač a odehrál vynikající utkání. Začátek ovšem vypadal ze strany domácích hodně opatrně, na mužstvu bylo znát, že si je vědomo, jak je úvod zápasu důležitý (v předchozích třech kolech jsme vždy inkasovali hned v prvních minutách). Hosté měli územní převahu, ale jen po šestnáctku. První gólová šance se tak zrodila na druhé straně: průbojný Woitek utekl po křídle, zpětnou přihrávkou našel Plháka, ale jeho střelu fantasticky vytáhl brankář Štencel. Hosté měli velkou šanci po Pastuchově vyběhnutí až na hranici šestnáctky, kde náš gólman nejprve nedosáhl v souboji na míč, ale vzápětí obětavým skokem zlikvidoval gólovou střelu. V prvním poločase byl k vidění jen průměrný fotbal a oběma týmům hru komplikoval silný vítr. Ten hrál roli i v dlouhém nákopu Karakasidise, který z téměř čtyřiceti metrů poslal balon na bránu a gólman hostí měl co dělat, aby ho vyrazil mimo tyče. Vedoucí gól Jeseníku přišel tři minuty před pauzou: Woitek dlouhým pasem našel Břízu, který se probil přes váhajícího stopera a pohotovou střelou rozjásal domácí diváky.

Začátek druhé půle opět patřil hostům, kteří v 52. minutě vyrovnali. Prodloužený nákop se dostal za obranu, kam naběhl bývalý Baníkovec Kundrátek a potvrdil své střelecké vlohy – 1:1.

Chvíli nato měl velkou šanci Hanzlík, který hlavou po Woitkově centru jen těsně minul polomskou tyč. A v 57. minutě Jeseník znovu vedl: Mlynář nastartoval na křídle Woitka, ten byl rychlejší než bránící hráč a přesným centrem našel nabíhajícího Břízu, který z voleje podruhé zavěsil. Ve zbytku utkání domácí dobře bránili a sami mohli pojistit vedení, když po rohovém kopu obrana soupeře zblokovala v poslední chvíli Woitkovu střelu. Pustá Polom měla územní převahu, větší šanci si ale nepřipravila. Naopak v úplném závěru ukázal velké sólo střídající Furik, prošel přes půl hřiště až před branku, jeho ránu ale Štencel vyrazil.

Jeseník znovu ukázal, že na to má a přezimuje minimálně s osmnácti body, což je dobrý základ pro jarní odvety. Předehrávka jara v Havířově příští sobotu může tuto bilanci jen vylepšit. V Jeseníku se na fotbal půjde poprvé 19. března, kdy přivítáme béčko Opavy.

FOTOGALERIE

Záznam celého utkání na tvcom.cz: FK Jeseník – SC Pustá Polom, 5.11.2016

Branky: 42. A. Bříza , 57. A. Bříza – 52. P. Kundrátek.

FK Jeseník: J. Pastucha – V. Novák, B. Mlynář, D. Macura, J. Vavrač (78. M. Furik) – L. Woitek, M. Hanzlík, J. Karakasidis, J. Minka, P. Plhák (88. J. Daniel) – A. Bříza (87.V. Keltner)

Sport-Club Pustá Polom: P. Štencel – T. Hradský, P. Kundrátek, M. Šmíd (46. L. Kundrátek), N. Štýbar, A. Černohorský, R. Jašek, L. Kužel, M. Hradský, P. Potůček (72. A. Blucha), J. Pfleger.
ŽK: 40. A. Bříza, 65. J. Minka, 88. P. Plhák, 89. V. Keltner – 46. T. Hradský, 75. P. Kundrátek.
Počet diváků: 190.
Rozhodčí: Šafrán Daniel – Mikeska Karel, Dudek Matěj.