Žáci zahájili vítězně

Žákovské týmy FK Jeseník vstoupily úspěšně do nové sezony, v níž starší i mladší žáci obhajují prvenství v krajském přeboru.

STARŠÍ ŽÁCI U-15: Jeseník – Dub n.M. 12 : 0 (4:0)
MLADŠÍ ŽÁCI U-13: Jeseník – Dub n.M. 5 : 3 (0:2)

Starší žáky převzal před novou sezonou trenérský matador Vladislav Vyvážil a soupeř na úvod soutěže nemohl být pro jeho svěřence přijatelnější. Kluci z Dubu nad Moravou, přes veškerou snahu, kvalitativně zaostávali a skóre z pohledu hostů nepříjemně narůstalo. Čtyřikrát se za Jeseník trefil Adam Pudil, třikrát jeho dvojče Miloš. Tři góly zaznamenal také Vojtěch Špelda a po jednom Jiří Kubánek a Samuel Planý.

FOTKY Z UTKÁNÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ

Sestava: Kružík – Ondrejkovič, Kubánek, Glac, Bartoš – Planý Sam., Sroka, A. Pudil, Formánek – Špelda, M. Pudil.

Zatímco utkání starších žáků mělo jednoznačný průběh, mladší žáci se na výhru 5:3 pořádně nadřeli, ale i v jejich případě lze hovořit o zasloužených třech bodech. Nový mladý tým s novým trenérem Liborem Slámou potřebuje čas na získání zkušeností a sehranost, což bylo cítit zejména v prvním poločase. Nepříjemný a rychlý soupeř s několika šikovnými individualitami, potrestal ztráty v jesenické rozehrávce a po dvou rychlých protiútocích získal dvoubrankový náskok. Do druhé půle Jeseník vletěl s velkým nasazením a už po třech minutách Sebastian Planý snížil. Vzápětí byl v brankovém území faulován Jakub Sytař a sám proměnil nařízenou penaltu. Bleskový obrat pak dokonal po průniku z křídla Adam Sláma. Ale drama pokračovalo – hosté z Dubu si vytvořili závar po rohovém kopu a důrazem potrestali jesenickou váhavost – 3:3. Čtvrthodiny před koncem se vyražený balon dostal k Martinovi Látalovi, který znovu vrátil Jeseníku vedení. A stejný hráč v závěru hlavou po rohovém kopu stvrdil domácí vítězství.

FOTKY Z UTKÁNÍ MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Branky: 33. Planý, 38. Sytař, 41. Sláma, 46. a 56. Látal – 5. Hautler, 27. Cvik, 43. Bartoň.

Sestava: Zdražil – Sytař J., Plšek, Hradil, Sláma, Kozub, Planý Seb., Látal, Vencálek, Moravec, Žitňanský, Marinka, Galík, Černý, Schöppel, Sedlák.