Jeseník – Zábřeh 2 : 3

Našemu mužstvo nevyšel vstup do nové sezony krajského přeboru. Se Zábřehem doma Jeseník prohrál a nepotěšil solidní diváckou návštěvu.

Už v 5. minutě se hosté ujali vedení, když přízemní centr z levé strany proletěl až k zadní tyči, kde Nízký nadvakrát dostrkal míč do sítě. Jeseník byl ale velmi aktivní a po čtvrthodině přišlo vyrovnání, když po křídle pronikl Planý, jeho přihrávku pustil Kutal na volného Plháka, který z hranice vápna poslal míč po zemi přesně k tyči. O chvíli později se domácím podařilo přečíslení, Plhák posunul na Kutala, který se nemýlil a oslavil svůj příchod do Jeseníku premiérovým gólem.

Pětatřicet minut byli domácí lepším týmem. Střely Mráze a Minky zaváněly dalšími góly a zejména pravá strana, kde operovali Bráblík s Planým, dokázala vytvářet směrem dopředu zajímavé situace. Postupně se ale domácí hra vytrácela a v závěr poločasu patřil hostům, kteří byli blízko vyrovnání.

Toho se dočkali chvíli po změně stran, když centr ze strandardky tečoval před Červenkou osamocený Antl. Domácí neúspěšně reklamovali ofsajd. V 62. minutě pak jesenická obrana jen přihlížela zakončení Nizkého, který měl dostatek času na technickou střelu do horního růžku.

Jeseník se snažil s výsledkem něco udělat, ale nešlo to. Byl znát rychlý úbytek sil, střídající Bříza se sice dostal k zakončení, ale byl v těžké pozici, Mráz a Cekuras mířili mimo a závěrečný tlak byl spíše symbolický.

Zábřeh takticky ubránil a uzdržoval těsnou a přiznejme, že zaslouženou výhru.

Branky: 16. Plhák, 21. Kutal – 5. a 62. Nízký, 53. Antl.

Sestava: Červenka – Bráblík, Janíček, Křivohlávek, Zrník (71. Cekuras) – Planý (57. Červeňák), Mráz, Vavrač (71. Kysela), Plhák (57. Bříza), Minka – Kutal.

FOTOGALERIE: