Jeseník – Mohelnice 0 : 5

Z hrušky dolů na zem! Jesenický fotbalový tým po dvou dobrých výkonech a výsledcích ze soupeřových hřišť tvrdě narazil v domácím prostředí.

FOTKY Z UTKÁNÍ

Utkání sedmého proti šestému celku krajské tabulky slibovalo vyrovnaný a dramatický fotbal, ale stal se přesný opak. Po aktivní čtvrthodince a dvou slibných šancích se jesenická hra vypařila a inkasovaný gól srazil sebevědomí domácích na nulu. Zkušené mohelnické mužstvo pak už přesně vědělo, co chce hrát a jak toho docílí.

Jeseník měl největší gólovku v 15. minutě, kdy se uvolnil Kutal a v dobré pozici zakončoval, jenže střela mu nesedla a skončila mimo tyče. Hostům, kteří hrozili z dobrých standardek a výškové převahy, pomohla šťastná branka Fišary po půlhodině hry. Odražený rohový kop skončil za Kružíkovými zády. Ještě do přestávky zvýšil Cikryt chytře ukrytou přízemní střelou, za kterou se jesenický gólman pouze ohlédl.
Na začátku druhého poločasu se Jeseník aktivním pohybem snažil ještě vytvořit převahu. Nařízená a proměněná penalta z 58. minuty ale definitivně zlomila domácí tým a poslala jeho morálku ke dnu. Mohelničtí kontrolovali dění na hřišti a jesenickou demolici završili ještě dvěma brankami v 66. a 76. minutě.

Je to jen jeden zápas a jeden propad, připomínající podzimní domácí výpadek s Lutínem (2:6). Sobotní zápas ale ukázal, že mladý a nezkušený tým trenéra Slámy čeká ještě dlouhá a těžká cesta ke stabilitě a vyrovnanosti výkonů. Už tento týden v Litovli může Jeseník skládat reparát z mohelnické pětky.

Sestava: Kružík – Bráblík, Cekuras, Křivohlávek, Zrník (46. Tulis) – Bouchal (67. Planý Sam.), Janíček, Minka (63. Kubánek), Planý M. – Horák (56. Sytař), Kutal.

FOTKY Z UTKÁNÍ