Postup do divize

(vyšlo v Jesenickém týdeníku)
Mnoho vynikajících fotbalových generací v Jeseníku marně usilovalo o prvenství v krajském přeboru a postupu na moravskoslezskou úroveň. Povedlo se to až té současné. Datum 29. května 2016 bude zapsáno zlatým písmem v bohaté historii jesenické kopané.

Pokračování textu

Muž zápasu: Petr Navrátil

Do Jeseníku přicházel v zimě s vizitkou vynikajícího útočníka divizních kvalit. A v dosavadních dvanácti jarních zápasech nastřílel v jesenickém dresu patnáct branek. To je bilance, která vydá za všechny zbytečné komentáře. Muž zápasu v Mohelnici, autor bleskového sedmiminutového hattricku: Petr Navrátil. Pokračování textu

Hosté stačili jen poločas

FK Jeseník – MFK Havířov  –  7 : 0 (1 : 0)

Sestava:   Janíček-1 – Bráblík-1,5; Formánek-2; Nečesal-2;

Švajka-2,5 – Planý-2,5; Olšák-2,5; Táborský-2;

Prachař-2 – Hapala-2; Weber-2

Střídali:    Kmínek-1,5; Cundrla-2

Branky:    3 – Hapala, 2 – Weber, 1 – Nečesal, Prachař

Komentář: Hosté z Havířova byli před zápasem až na 12. místě tabulky, ale v prvním poločase se představili jako dobré a příkladně bojující mužstvo. Naši hráči sice měli o něco více ze hry a také o pár brankových příležitostí více, ale tyto nebyly dotaženy až dokonce nebo byly zmařeny nepřesnou finální přihrávkou. Brankově se tak ujala pouze střela pohotově zakončujícího Webera ze 17. minuty utkání. Do druhého poločasu jsme nastupovali s pokynem rozhýbat více křídelní prostory a kluci tento pokyn splnili do puntíku. V rozmezí pouhých 6 minut(51.-57.min.) rozvlnili síť soupeře hned třikrát a vzali tak soupeři jakoukoliv naději na slušný výsledek. Havířovští rezignovali a na jejich branku se valil jeden útok za druhým. Z mnoha dalších brankových příležitostí jsme ještě třikrát skórovali a soupeř odjížděl s pořádným „rancem“. V průběhu druhého poločasu zasáhli do hry také obě žákovské posily (Kmínek, Cundrla) a odvedli velmi dobré výkony.

Celkové hodnocení:   dobrý až velmi dobrý výkon