Archiv pro rubriku: Dorost U-17

Příliš mnoho chyb

SK Uničov – FK Jeseník – 7 : 3 (4 : 2)

Sestava: Bašný-3 – Daniel-4; Kozub-2; Sytař-2; Bouchal-2

Krézek-3; Horák-2; Marek(nehod.); Sekanina-2

Tulis-2; Janoš-3 // Kmínek-3; Bartoš a Plšek-nehod.

Branky:  2x Tulis, 1x Horák

Komentář:  V utkání mladších dorostenců již o tak povedeném zápasu mluvit nemůžeme. Nejenže se nám příliš nedařilo fotbalově, ale přidali jsme i něco, co jistě na hřištích vidět nechceme a musíme to jednoznačně odsoudit – rvačka hráčů.

V samotném utkání jsme velmi brzy inkasovali a přestože jsme po hrubce domácího brankáře srovnali a po krásné hlavičce Horáka dokonce vedli, tahali jsme celé utkání za kratší konec.      V naší hře byla spousta nepřesností. Nedokázali jsme si přesně přihrát, příliš dlouho a zbytečně jsme drželi míč a soupeř toho dokázal bezezbytku využívat. Postupně jsme „odcházeli“ a branek v naší síti přibývalo. Nechutným vrcholem pak byla již zmíněná rvačka hráčů. Do nepovedeného rámce zápasu zcela zapadl i hlavní rozhodčí, který svými verdikty hráče obou týmů spíše matl.

Celkové hodnocení:   slabý výkon

 

 

Potěšilo herní zlepšení

FK Jeseník – 1.FK Prostějov – 1 : 4 (0 : 3)

Sestava:  Bašný-2 – Vícha-2; Nečesal-1; Kmínek-1,5; Bouchal-2

Horák-2,5; Prachař-2; Marek-2,5; Krézek-3 – Tulis-2,5;

Sekanina-2

Branky:   1 – Nečesal

Komentář: Soupeř z Prostějova nám na domácím hřišti dal sedm branek a tak určitě přijel v roli velkého favorita. Navíc naše problémy se sestavou stále pokračují a to tento fakt ještě více umocnilo. Hned na začátku je však třeba zmínit, že kluci se soupeře vůbec nezalekli a sehráli s ním naprosto rovnocennou a  trochu nešťastnou partii.

FOTOGALERIE

Pokračování textu

Dokolečka, dokola

U19

FK Fotbal Třinec – FK Jeseník – 7 : 0 (4 : 0)

Sestava:  Balčirák – Daniel, Nečesal, Kozub, Bouchal

Horák, Kmínek, Prachař, Marek – Krézek, Tulis

Komentář: Nemá smysl neustále opakovat stejná fakta. Teď zkrátka musíme počkat až se neskutečná marodka začne vyprazdňovat.

U17

FK Fotbal Třinec – FK Jeseník – 5 : 0 (5 : 0) – nedohráno

Sestava: Bašný – Daniel, Kozub, Kmínek, Bouchal – Krézek D.,

Marek, Tulis, Sekanina – Janoš, Horák

 

Udělali nám radost

FK Jeseník – FK Krnov  –  1 : 0 (1 : 0)

Sestava: Vajda-1 – Daniel-1,5; Kozub-1,5; Kmínek P.-2; Bouchal-2

– Krézek-2; Horák-2; Marek-1,5; Sekanina-2,5; -Tulis-1,5;

Janoš-2 // Červeňák, Sytař, Kmínek, Dřímal

Branky:  1 – Tulis

Komentář: V příkrém kontrastu k zápasu U19 bylo vystoupení našich mladších dorostenců. Byli kompletní a všichni bez vyjímky, včetně vypomáhajících žáků, odvedli velmi dobrý a bojovný výkon. Bylo potěšující sledovat snahu, bojovnost a touhu po vítězství, které čišely z každého souboje a z každé akce. Nevadily potom ani některé nepřesnosti či chyby, které se zákonitě objevovali. Stručně tedy řečeno: „kluci nám udělali radost“.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

Odměna za bojovnost

Valašské Meziříčí – FK Jeseník  –  1 : 1 (0 : 1)

Sestava: Bašný-1,5 – Daniel-2; Kmínek P.-1,5; Kmínek F.-2;

Bouchal-2  –  Krézek-1,5; Horák-2; Marek-2,5;

Sekanina-2,5  –  Tulis-1,5; Janoš-1,5

Branky:   1 – Janoš

Komentář: Mladší dorostence čekal nelehký úkol. Poprat se nejen se soupeřem, ale i s únavou. Mnozí vypomáhali U19 a tak se čekalo, jak na tom budou se silami.

Po mdlém úvodu nás však kluci mile překvapili a se svým soupeřem hráli naprosto rovnocennou partii, ve které měli místy i navrch. Dobrá defenzíva a velká bojovnost nahrazovaly některé fotbalové nedostatky a přinášely i brankové příležitosti. Za zmínku stojí šance Marka a především Janoše, který svou příležitost využil a dostal naše mužstvo do vedení. Druhý poločas již byl trochu jiný. Domácí se snažili alespoň vyrovnat a získali  územní převahu. Nám již trochu docházely síly a přestože jsme pořád srdnatě bojovali, do protiakcí jsme se již tak často nedostávali. Domácím se z rostoucího tlaku podařilo nakonec vyrovnat, ale víc už jsme jim nedovolili a celkem bez větších potíží uhájili nerozhodný výsledek.

Celkové hodnocení:   průměrný, ale velmi bojovný výkon

Zraněných přibývá

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 3 (0 : 0)

Sestava: Balčirák – Vícha; Nečesal; Janíček; Bouchal – Horák;

Kmínek; Bráblík; Prachař;Krézek – Marek // Tulis

Komentář: Vzhledem k velkému počtu zraněných, či z jiných důvodů chybějících hráčů bylo skládání sestavy pro utkání s HFK velmi složité. Přesto jsme na hřiště nenastupovali s poraženeckou náladou a chtěli jsme udělat maximum pro zdárný výsledek.

Začali jsme dobře. Kluci příkladně bojovali a přesto, že byl soupeř o něco fotbalovější, hrál se vyrovnaný fotbal. Brankových příležitostí nebylo ani na jedné straně mnoho a bezbrankové skóre v poločase to jasně dokumentovalo. Z herního pohledu lze klukům trochu vyčíst nepřesnosti v rozehrávce, ale hlavně mizivou střelbu. Druhý poločas pro nás nezačal šťastně. Již v 51.min. se zranil další klíčový hráč (Janíček), na hřiště musel další mladší dorostenec a soupeř začal mít navrch. Mezi 64. a 69. minutou jsme inkasovali tři branky a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Snažili jsme se sice s výsledkem ještě něco udělat, ale když Prachař ve dvou nábězích na branku ani jednou nezakončil, zůstala na našem brankovém účtu nula. Soupeř zvítězil zaslouženě, ale naši kluci podali, hlavně v prvním poločase, velmi dobrý výkon.

Celkové hodnocení:  velmi dobrý výkon

FK Jeseník – HFK Olomouc  –  0 : 4 (0 : 0)

Sestava:  Vajda – Daniel, Kmínek P., Sytař, Kmínek F.-  Krézek,

Horák, Marek, Bouchal – Červeňák, Tulis

Také družstvo mladších dorostenců se potýkalo s řadou absencí a muselo být posíleno řadou žáků. Navíc někteří hráli druhé utkání a s přibývajícím časem bylo znát, že síly velmi rychle ubývají. Soupeř toho bezezbytku využil a ve druhém poločase čtyřikrát rozvlnil naši síť. Nic to však nemění na faktu, že všichni, co byli na hřišti, zaslouží velikou pochvalu.

Celkové hodnocení:   velmi dobrý výkon

 

Jako domeček z karet

FK Nový Jičín  –  FK Jeseník  –  11 : 0 (2 : 0)

Sestava: Křen – Daniel, Kozub, Sytař, Bouchal – Krézek, Horák,

Marek, Sekanina – Kmínek P., Tulis // Cundrla, Kmínek F.

Komentář:  Co K zápasu dodat? Velmi stručně řečeno. Dobrý první poločas, ve kterém jsme hráli naprosto vyrovnanou partii a katastrofický druhý poločas, ve kterém jsme se po rychlých brankách sesypali jako domeček z karet.

Celkové hodnocení:   bez hodnocení

Gól ani z penalty

FK Jeseník – Bílovec  –  0 : 3 (0 : 1)

Sestava: Křen-2 – Daniel-3; Kozub-2; Sytař-2; Bouchal-2,5

Krézek-2; Horák-2,5; Marek-3,5; Sekanina-2,5

Tulis-2; Janoš-3 // Kmínek-2,5; Vajda-3

Komentář:  Mladší dorostenci, doplněni o některé žáky, nesehráli úplně špatný zápas, ale na fotbalovějšího a hlavně pohyblivějšího soupeře nakonec nestačili. V plné nahotě se ukázalo, že polovina mužstva prakticky netrénuje a na hřišti pak fyzicky nestačí. Celé utkání se odvíjelo podle stejného scénáře. Soupeř měl neustálou mírnou převahu, dokázal si připravit více brankových příležitostí a v každém z poločasů některou z nich proměnil. Naši kluci si taky dokázali vytvořit některé příležitosti, ale v utkání nám zřejmě nebylo přáno. Alespoň čestný úspěch jsme nedokázali vstřelit ani z penalty a tak 0 na naší straně skóre byla logická.

Celkové hodnocení: průměrný výkon